Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna – jakie wybrać?

Kategorie: okna   innowacje   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna – jakie wybrać?

Okna – jakie wybrać?

Trendy w stolarce okiennej zmieniają się z każdym rokiem. Obserwujemy nowe rozwiązania technologiczne, które przekładają się na niższy współczynnik przenikania ciepła, bogatą stylistykę w myśl modernistycznej koncepcji prostoty i minimalizmu, a także coraz większe przeszklenia nadające wnętrzu przestronności i wyjątkowego charakteru. Bogata oferta jest zarówno znacznym udogodnieniem, jak i powodem do większych dylematów – skoro jest tyle okien wysokiej jakości, to które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym domu?

Internorm ukryte skrzydło w oknie KF 500.png

Nowoczesne trendy w stylistyce okien

Jak wiadomo, współczesne okna charakteryzują się wyjątkowo skomplikowaną konstrukcją. Pojawiają się nowoczesne rozwiązania, takie jak I-tec Oszklenie czy potrójny system uszczelek. Producenci montują w oknach Ryglowanie I-tec i inne zaawansowane systemy antywłamaniowe. Okna dwuszybowe prawie całkowicie zniknęły już z rynku, teraz wybieramy pomiędzy oknami trzyszybowymi a oknami czteroszybowymi. Profile okien są coraz węższe, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia przeszklenia, a okna prezentują się bardzo nowocześnie i nawiązują do trendów promujących modernistyczne rozwiązania. Skrzydła okienne są ukrywane, wzornictwo jest minimalizowane i licowane do jednej płaszczyzny. To cechy charakteryzujące linię stylistyczną okien Studio od Internorm, wśród których są m.in. okna KV 440 i HF 310, które dodatkowo prezentują sobą pakiet doskonałych parametrów technicznych.

Jakie parametry okien wybrać?

Dobrze wybrane okna powinny nie tylko być dopasowane pod względem stylistyki do wnętrza budynku i jego zewnętrznej architektury, ale przede wszystkim zapewniać komfort termiczny oraz bezpieczeństwo. Obserwując zmiany w standardach cieplnych, zauważymy, że od 2017 roku wymagane jest montowanie okien cieplejszych. Ich współczynnik przenikania ciepła musi być równy bądź niższy niż 1,1 W/(m2K). Wybiegając w przyszłość, do roku 2021, przekonamy się, że czekają nas kolejne zmiany. Obowiązywać będą inne, jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy – okna będą musiały mieć Uw równe lub niższe 0,9 W/(m2K).

Już dzisiaj możemy zainwestować w przyszłość i zapewnić sobie komfort, który stanie się standardem w 2021 roku. Modele okien Internorm zostały przystosowane do przepisów, które dopiero za kilkanaście lat będą obowiązywały w stolarce okiennej, czego przykładem są m.in. okna drewniano-aluminiowe HF 310 o Uw 0,62 W/(m2K) czy też okna PCV-aluminiowe o podobnym współczynniku przenikania ciepła.

jakie parametry dla okien wybrać.jpg

Koniecznie sprawdź nasze realizacje!

Z perspektywy potencjalnego użytkownika okien nie mniej ważnym czynnikiem od termoizolacji jest bezpieczeństwo. Szczególnie kiedy wybieramy okna tarasowe i balkonowe, antywłamaniowość jest godna naszej uwagi. Pakiet 3-szybowy, skuteczny system Ryglowania I-tec – klapki antywłamaniowe wciskane bezpośrednio do ościeżnicy oraz połączenie zespolonej szyby z ościeżnicą okna na całym jej obwodzie, czyli technologia I-tec Oszklenie. To cechy okien będących skuteczną barierą dla potencjalnych włamywaczy.

Okna należy wybierać, spoglądając w przyszłość. To inwestycja na długie lata, wobec czego produkt musi odpowiadać zarówno aktualnym trendom, jak też cechować się ponadczasową stylistyką. Z parametrami technicznymi jest podobnie, analizujemy zarówno aktualne wymogi, jak też te, które mają obowiązywać za kilka lat i wybieramy rozwiązanie najlepiej im odpowiadające.

Zobacz nasze okna!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF