Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna nieotwierane typu fix w dużym formacie

Kategorie: okna   innowacje   design  
Ocena 5
Zdjęcie Okna nieotwierane typu fix w dużym formacie

Okna z założenia wyposażone są w klamki, możemy je otwierać lub uchylać. Czy można je więc pozbawić tej funkcji? Okna niemające klamek to okna nieotwierane, nazywane również FIX-ami. Obecnie największą popularnością cieszą się wielkoformatowe przeszklenia bez funkcji otwierania. Doskonale doświetlają wnętrza, tworzą naturalny krajobraz natury bądź miasta, a także odpowiadają za nowoczesny design.

W salonie i sypialni

Okna nieotwierane nie oznaczają, że jesteśmy całkowicie pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze światem. FIX-y są częścią większego systemu okiennego, wchodząc w skład zestawu okien tarasowych i balkonowych. Możemy wyjść na taras, balkon czy do ogrodu drzwiami z ruchomym skrzydłem, podczas gdy pozostałe przeszklenia pozostają nieruchome. Dzięki temu utrzymujemy kontakt wzrokowy z pięknem natury lub nieposkromionym krajobrazem tętniącego życiem miasta.

Choć okna nieotwierane typu FIX montuje się zazwyczaj w salonach lub sypialniach, to mając dużą kuchnię czy jadalnię, również możesz zdecydować się na takie rozwiązanie. Bardzo przyjemnie się gotuje w obliczu naturalnego światła i degustuje przy naturalnym krajobrazie.

okna fix piętrowe.jpg

Z pakietem zalet

Okna nieotwierane to nie tylko większa powierzchnia przeszkleń w pomieszczeniach, ale też inne korzyści, które mogą przekonać do ich zakupu nawet największych zwolenników klasyki. Są tańsze nawet o 30% od otwieranych odpowiedników, a więc pozwalają zredukować koszty zakupu stolarki okiennej. Wynika to z wykorzystania mniejszej ilości elementów, a także prostszej konstrukcji. Zyskujesz dzięki nim szansę na montaż przeszkleń o większych rozmiarach, zapraszających do środka naturalne światło. Wielkoformatowe okna są nieodzownym elementem nowoczesnej architektury, a więc jeżeli jest taka możliwość, nie powinno się z nich rezygnować również ze względów estetycznych. Czy okna nieotwierane są bezpieczniejsze? Pozbawienie ich systemu ryglowania sprawia, że trudniej jest je otworzyć z wykorzystaniem prostych narzędzi. Ponadto eliminują ryzyko ich otwarcia przez małe dzieci. Brak mechanizmów przekłada się także na mniejszą awaryjność.

A co z wadami? Ideały są nudne, dlatego również okna nieotwierane do nich należeć nie mogą. Otwierane okna umyjemy nawet z wysokości 4 piętra i nie musimy mieć dostępu do nich od strony zewnętrznej. Inaczej jest przy oknach nieotwieranych, dlatego warto je montować tylko tam, gdzie mamy do nich swobodny dostęp z obu stron. Pamiętaj o zamontowaniu w nich rolet lub żaluzji, w przeciwnym razie nie możesz liczyć na dużą prywatność.

Format XXL, piękno krajobrazu natury albo widok na oświetlone miasto, duża porcja naturalnego światła – okna nie muszą się otwierać, aby można było je uznać za funkcjonalne wyposażenie wnętrza.

Zamów wycenę!

Ocena 5

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF