Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna nieotwierane typu fix w dużym formacie

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna nieotwierane typu fix w dużym formacie

Okna z założenia wyposażone są w klamki, możemy je otwierać lub uchylać. Czy można je więc pozbawić tej funkcji? Okna niemające klamek to okna nieotwierane, nazywane również FIX-ami. Obecnie największą popularnością cieszą się wielkoformatowe przeszklenia bez funkcji otwierania. Doskonale doświetlają wnętrza, tworzą naturalny krajobraz natury bądź miasta, a także odpowiadają za nowoczesny design.

W salonie i sypialni

Okna nieotwierane nie oznaczają, że jesteśmy całkowicie pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze światem. FIX-y są częścią większego systemu okiennego, wchodząc w skład zestawu okien tarasowych i balkonowych. Możemy wyjść na taras, balkon czy do ogrodu drzwiami z ruchomym skrzydłem, podczas gdy pozostałe przeszklenia pozostają nieruchome. Dzięki temu utrzymujemy kontakt wzrokowy z pięknem natury lub nieposkromionym krajobrazem tętniącego życiem miasta.

Choć okna nieotwierane typu FIX montuje się zazwyczaj w salonach lub sypialniach, to mając dużą kuchnię czy jadalnię, również możesz zdecydować się na takie rozwiązanie. Bardzo przyjemnie się gotuje w obliczu naturalnego światła i degustuje przy naturalnym krajobrazie.

okna fix piętrowe.jpg

Z pakietem zalet

Okna nieotwierane to nie tylko większa powierzchnia przeszkleń w pomieszczeniach, ale też inne korzyści, które mogą przekonać do ich zakupu nawet największych zwolenników klasyki. Są tańsze nawet o 30% od otwieranych odpowiedników, a więc pozwalają zredukować koszty zakupu stolarki okiennej. Wynika to z wykorzystania mniejszej ilości elementów, a także prostszej konstrukcji. Zyskujesz dzięki nim szansę na montaż przeszkleń o większych rozmiarach, zapraszających do środka naturalne światło. Wielkoformatowe okna są nieodzownym elementem nowoczesnej architektury, a więc jeżeli jest taka możliwość, nie powinno się z nich rezygnować również ze względów estetycznych. Czy okna nieotwierane są bezpieczniejsze? Pozbawienie ich systemu ryglowania sprawia, że trudniej jest je otworzyć z wykorzystaniem prostych narzędzi. Ponadto eliminują ryzyko ich otwarcia przez małe dzieci. Brak mechanizmów przekłada się także na mniejszą awaryjność.

A co z wadami? Ideały są nudne, dlatego również okna nieotwierane do nich należeć nie mogą. Otwierane okna umyjemy nawet z wysokości 4 piętra i nie musimy mieć dostępu do nich od strony zewnętrznej. Inaczej jest przy oknach nieotwieranych, dlatego warto je montować tylko tam, gdzie mamy do nich swobodny dostęp z obu stron. Pamiętaj o zamontowaniu w nich rolet lub żaluzji, w przeciwnym razie nie możesz liczyć na dużą prywatność.

Format XXL, piękno krajobrazu natury albo widok na oświetlone miasto, duża porcja naturalnego światła – okna nie muszą się otwierać, aby można było je uznać za funkcjonalne wyposażenie wnętrza.

Zamów wycenę!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF