Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okna pasywne

Istnieje pewien zbiór wyobrażeń na temat domu jako miejsca bezpiecznego, przytulnego, a w polskich warunkach – także dość kosztownego. Niestety, często okazuje się, że domy są niedogrzane lub przegrzane, a comiesięczne opłaty faktycznie rujnują rodzinny budżet. Przykład domów pasywnych pokazuje jednak, że można znaleźć alternatywne rozwiązania, które przynoszą jedynie korzyści.

Domy pasywne - nie tylko okna

Podstawowym celem i zarazem wyznacznikiem domu pasywnego jest zapewnienie optymalnego gospodarowania energią w taki sposób, by zimą w stosunkowo tani sposób utrzymywać ciepło, a latem zamieniać dom w oazę przyjemnego chłodu. Efekt uzyskuje się poprzez rezygnację z tradycyjnych sposobów ocieplania oraz wyposażanie domu w nowoczesne okna i drzwi. Istotnym elementem domów pasywnych jest również przemyślana wentylacja. Powietrze pobierane jest rurą poprowadzoną podziemnie, dzięki czemu „na starcie” jest cieplejsze niż tradycyjnie pobrane z zewnątrz domu. Technologia wymiennika ciepła pozwala na bezstratne wykorzystanie ciepła, a powietrze jest kierowane do wszystkich pomieszczeń w przemyślany sposób i za pomocą odpowiednich dysz. Do tego systemu należy również odsysanie niepożądanych zapachów z kuchni i toalety.

dom pasywny z oknami pasywnymi

Korzyści z pasywnych rozwiązań

Rozwiązania stosowane w domach pasywnych mają na celu trzy podstawowe korzyści: tworzenie przyjaznego człowiekowi klimatu przez cały rok, oszczędność energii, a przez to pieniędzy, a także dbałość o środowisko. Bardzo wysoki stopień utrzymywania ciepła łączy się z równomiernym rozprowadzeniem energii po całym domu, dzięki czemu unikamy klasycznego problemu w domach, w których w tym samym czasie jedne pokoje są przegrzane, a inne zbyt zimne i trudno tę sytuację rozwiązać. Co ciekawe, ta sama izolacja powoduje, że latem możemy cieszyć się przyjemną temperaturą, ponieważ skwar nie przedostaje się do środka domu w takim samym tempie, jak w przypadku przeciętnych rozwiązań. Większy nacisk na wentylację ma swoje źródła również w trosce o zdrowie mieszkańców – unikamy negatywnych skutków wywoływanych przez kurz i pleśń. Eksperci podkreślają, że dzięki zastosowaniu technologii domów pasywnych można zaoszczędzić nawet do 90% energii. Niezależnie od stosowanego dotąd ogrzewania, łatwo obliczyć, jak znacząco może to wpłynąć na comiesięczny budżet gospodarstwa. Wpływa to bezpośrednio na ekologię, bowiem wykorzystujemy naturalne możliwości gleby, powietrza i promieni słonecznych, a zmniejszamy wykorzystanie gazu, paliw i innych surowców, nie emitując w ten sposób dużej ilości dwutlenku węgla.

domy pasywne - korzyści

Okna pasywne - co możesz zyskać?

Czytając ten artykuł możesz się zastanawiać – jaki związek mają domy pasywne z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie okien i drzwi? Otóż odpowiedni poziom izolacji uzyskujemy dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów izolacyjnych, które oszczędzają energię, oraz wykazują najwyższe współczynniki termoizolacyjności. Wykorzystujemy w standardzie potrójne oszklenie, a w wewnętrznej części ramy okna znajduje się specjalny preparat termoizolacyjny typu XPS, który wykazuje znacząco lepsze współczynniki termoizolacyjne niżeli styrodur, uważany za jeden z najlepszych materiałów termoizolacyjnych. Nie zapominamy o izolacji takich elementów jak łączenia szyba do szyby, szyby do ościeżnicy czy szyba do ramy. Istotny efekt uzyskujemy dzięki maksymalnemu ograniczeniu przepuszczalności termicznej, poprzez wykorzystanie specjalnych preparatów. Co ciekawe, inspirację w ulepszaniu statyki szyb odnaleźliśmy w technologiach motoryzacyjnych (FIX-O-ROUND), czyli mówiąc krótko: „wklejanie szyb w ramę”, a nie jak do tej pory miało to miejsce w standardzie gdzie szyba była umieszczona w ramie na elemencie dystansowym, który w znaczącym stopniu nie podlegał jakiejkolwiek izolacji termicznej.

 okna pasywne

By wszystkie te aspekty odnalazły zastosowanie w praktyce, nasz zespół tworzą wyłącznie wykwalifikowane ekipy montażowe, które mają doskonałe pojęcie o tym jak wykorzystać tak zaawansowane technologie.

Jak okna Internorm spełniają kryteria domów pasywnych

Warto wiedzieć, że technologia domów pasywnych jest badana i obserwowana przez Passivhausinstitut doktora Wolfganga Feista. Certyfikacja elementów niezbędnych w budowie domu pasywnego nie ma charakteru wyłącznego i zasadniczego, ale dość znamiennym faktem jest posiadanie takiego wyróżnienia przez wszystkie rozwiązania proponowane klientom przez Internorm. Dobra izolacyjność, odpowiednie surowce wykorzystywane w produkcji, wykorzystywanie południowych ścian domu w przeszkleniu większych przestrzeni, oraz energooszczędność – to wszystko cechy domów pasywnych i okien, które do nich proponujemy.

Zapraszamy do naszego showroomu. Porozmawiaj z ekspertem w Katowicach i poznaj dokładne dane dotyczące domów pasywnych. Planując budowę lub remont warto myśleć perspektywicznie!

Sprawdź teź nasz poradnik: Okna pasywne a okna tradycyjne.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF