Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna z fotowoltaiką

Kategorie: okna   rolety   żaluzje   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Okna z fotowoltaiką

Kupując okna lub drzwi, każdy z nas ma indywidualne wymagania. Zazwyczaj zwracamy największą uwagę na wygląd albo na parametry techniczne. Pamiętajmy, że dobre okna powinny nie tylko pięknie wyglądać i uzupełniać elewację budynku, ale też spełniać wiele kryteriów, takich jak ekologia czy szybki montaż. Na jakie okna warto postawić?

Rośnie popularność okien Premium

Czym są okna premium? To okna najwyższej jakości, zawsze dopoasowane do indywidualnego zamówienia Klienta. Klient kupujący okno premium zyskuje możliwość zadecydowania nie tylko o wymiarze okna, ale również jego kolorze, zabezpieczeniach antywłamaniowych, kształcie klamki czy odpowiednich dodatkach. Firma Internorm oferuje swoim Klientom okna ze zintegrowaną wewnątrz żaluzją, która napędzana jest fotowoltaiką. Energia słoneczna wykorzystywana jest do ładowania akumulatora sterującego żaluzjami, dlatego okna z fotowoltaiką nie wymagają dodatkowego zasilania.

Jak działają żaluzje wbudowane?

Na rynku producenci najczęściej oferują żaluzje montowane na zewnątrz bądź wewnątrz mieszkania. Trzecią, najkorzystniejszą i najnowocześniejszą możliwością jest zamontowanie żaluzji pomiędzy trzecią a czwartą szybą. Takie okna znajdą Państwo w ofercie produktów Internorm. Żaluzje wbudowane pod względem obsługi nie różnią się od żaluzji tradycyjnych – można nimi sterować ręcznie bądź za pomocą elektroniki. Istotną różnicą jest schowanie żaluzji za szybami z obu stron. Z jakiego powodu takie rozwiązanie jest odpowiednie? Przede wszystkim schowanie żaluzji między okna sprawia, że nie zbiera się na nich kurz i brud i są w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia. Estetyka takiego rozwiązania jest również nie bez znaczenia – żaluzje wbudowane wyglądają bardzo schludnie i elegancko. Poza tym, zdecydowanie się na czwartą szybę zwiększa dodatkowo izolację termiczną i akustyczną domu. Jeśli więc planują Państwo budowę domu w systemie energooszczędnym bądź pasywnym postawienie na takie okna będzie idealnym wyborem.

okna Internorm z fotowoltaiką2.jpg

Okna z fotowoltaiką – przyszłość żaluzji wbudowanych

Umieszczenie w oknie modułu fotowoltaicznego i akumulatora pozwala na elektroniczne sterowanie żaluzjami wewnętrznymi bez potrzeby zasilania. Firma Internorm w swojej ofercie posiada okna, które idealnie się do tego systemu nadają. Spełniają kryteria okna pasywnego, a więc ich współczynnik przenikalności cieplnej jest na poziomie 0,6 W/m²K. Ponadto, okna te gwarantują również świetną izolację akustyczną. Moduł fotowoltaiczny może służyć nie tylko do sterowania żaluzjami wbudowanymi – producent umożliwia także rozpoznawanie dnia i nocy. Mimo iż rozwiązanie to nie należy do najtańszych, to warto mieć na uwadze, że pozwala sporo oszczędzić na kosztach eksploatacji mieszkania. Dzięki oknom wyposażonym w moduł fotowoltaiczny zacienienie jest niezależną od zasilania ochroną przeciwsłoneczną do okien zespolonych KV 440 i HV 350. Zastosowanie trybu automatycznego umożliwia rozpoznanie pory dziennej i nocnej oraz adekwatne samoczynne otwieranie się żaluzji po wschodzie słońca i zamykanie się ich o zmierzchu.

Poznaj KV 440 - okno PCV-aluminiowe z fotowoltaiką

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF