Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna z moskiterą

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okna z moskiterą

Mieszkanie w otoczeniu przyrody ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów, choć do tych ostatnich z pewnością zaliczamy potencjalne problemy z okolicznymi zwierzętami. Podczas gdy jedni chronią ogródek przed głodnymi dzikami, inni zabezpieczają się przed plagą szczurów. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na ochronę okien przed wizytą, a co za tym idzie, zadomowieniem niechcianych gryzoni.

Jak walczyć z gryzoniami

Im bliżej zimy, tym większe prawdopodobieństwo częstszych prób przedostawania się gryzoni do naszych domów i mieszkań. Co warte podkreślenia, nie tylko w okolicach lasu szczury i myszy stanowią realny problem. Równie często w miastach, nawet na blokowiskach gryzonie potrafią wtargnąć do domu, wyjadając zapasy i budząc grozę w co wrażliwszych mieszkańcach.

Sprawdzonymi sposobami na radzenie sobie z gryzoniami są:

 • posiadanie psa lub kota;
 • posadzenie odstraszających zapachem roślin (czosnek, korona cesarska, nostrzyk, wilczomlecz, mięta, oleander, rumianek, pomidor);
 • pułapki na myszy i szczury (myszołapki, szczurołapki, potrzaski, gilotyny);
 • lepy;
 • stacje deratyzacyjne;
 • trutki;
 • elektroniczne urządzenia dźwiękowe.

Okna z siatką przeciwko gryzoniom

Wymienione wyżej rozwiązania są skuteczne w walce z gryzoniami, które dostały się do domu. Jednak nas interesuje bardziej, jak w ogóle nie dopuścić do ich wejścia, co może być trudne w przypadku podpiwniczeń. Wtedy najlepszym rozwiązaniem wydają się okna z siatką przeciwko gryzoniom. Na rynku istnieje możliwość indywidualnego zamawiania specjalnych kratek pod wymiar. Producenci wykorzystują stal nierdzewną i ocynkowane druty. Wystarczy zaczepić ramkę po otwarciu okna i myszy nie przedostają się do wnętrza domu.

Wspomniane zabezpieczenie jest odpowiednikiem moskitiery i pozwala ochronić dom przed gryzoniami oraz ptakami. Kratki muszą być wykonane z twardych stopów, a nie syntetycznych siatek na owady, które nie wytrzymałyby masy ciała szkodników. Okna z siatką przeciwko gryzoniom wydają się niezbędne w przypadku takich pomieszczeń jak piwnice (w domach niedaleko lasu, często wietrzonych kamienicach), magazyny, poddasza. Przy okazji okna z siatką przeciwko gryzoniom chronią konstrukcję przed uderzeniami kamieni czy gradu.

Zabezpiecz swój dom przed szkodnikami – myszy, szczury, ale także kuny domowe, chomiki, wiewiórki, gołębie czy jaskółki mają tendencję do odwiedzania naszych wnętrz. Powstrzymaj je zawczasu – oszczędzisz czas i pieniądze na późniejszej walce pułapkami i trutkami. Okna z siatką przeciwko gryzoniom to rozwiązanie estetyczne, wytrzymałe, skuteczne i nie zabija niepotrzebnie zwierząt wewnątrz naszego domu.

okna_piwniczne — kopia.jpg

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF