Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna z PCV. Porównaj jakość profili!

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna z PCV. Porównaj jakość profili!

Jakość profilu okiennego warunkuje jakość całego okna, chociaż oczywiście elementów składowych jest więcej. Okna z PCW są wciąż bardzo często wybieranymi modelami, pomimo że na rynku pojawiły się też nowe rozwiązania. Przy ich wyborze oprócz wielkości, designu i liczby szyb należy uwzględnić jakość profili. Jak ją sprawdzić? Czym się kierować? Na jakich parametrach profili powinieneś się skoncentrować? Nie jest łatwo samodzielnie podjąć dobrą decyzję bez specjalistycznej wiedzy na temat okien plastikowych. Warto skorzystać z porad doświadczonego producenta. W tym poradniku prezentujemy najważniejsze aspekty okien PCW, na jakie warto zwrócić uwagę.

Jak zbudowane są profile okienne?

jak zbudowane są profile okna PCV.png

W profilach ramy skrzydła i ościeżnicy znajdują się cienkie, pionowe przegrody, które tworzą komory o różnej szerokości, zależnej od ich liczby i modelu okna. Zazwyczaj im więcej komór, tym lepsza izolacja okna. W środkowej części profili stosuje się kształtownik ze stali ocynkowanej lub z włókna poliestrowo-szklanego. Jest on odpowiedzialny za sztywność okna. Coraz częściej projektuje się i tworzy jednak takie profile, które wzmocnień nie potrzebują i tym samym rezygnuje się w ich przypadku z kształtowników. W sąsiedniej, również środkowej komorze znajduje się bezfreonowa pianka poliuretanowa odpowiedzialna za izolację cieplną. Coraz częściej stosuje się również alternatywne, jeszcze skuteczniejsze metody uszczelnienia termicznego, m. in. wypełnienie granulowane I-tec Insulation, a w oknach drewniano-aluminiowych rdzeń izolacyjny I-tec Core.

Profile mogą mieć różną grubość i szerokość, liczbę komór, różnić się rodzajem kształtownika, kolorem i składem chemicznym. Na specjalne zamówienia projektuje się i wykonuje okna z profilami w nietypowych kształtach, np. trójkątne lub łukowe. Szerokie profile okienne mają więcej komór i tym samym są stabilniejsze i sztywniejsze, a także cechują się lepszymi parametrami cieplnymi.

skośne okna pcw Katowice.jpg

Ile komór powinno być w profilu okna?

Profile okienne PCW mają budowę komorową. Początkowo były one dwu- lub trzykomorowe, jednak wraz z rozwojem technologii i pojawieniem się nowych możliwości liczba komór zwiększyła się i na rynku pojawiły się plastikowe okna pięciokomorowe, a nawet sześciokomorowe (zobacz okno PCW KF 310). Miało to wpływ na poprawę izolacyjności cieplnej okna i skuteczności ochrony przed kondensacją pary wodnej na szybach.

W profilach okien PCW znajdziemy komory różniące się funkcją. Komora zewnętrzna, skrajna, ze specjalnymi otworami odwodnieniowymi to ochrona przed przedostawaniem się wody do wewnątrz okna. Komora środkowa wzmocnieniowa to nic innego, jak miejsce na wspomniany już kształtownik, który zapewnia oknom stabilność. Wszystkie inne komory są izolatorami okna. Im jest ich więcej, tym niższy jest współczynnik przenikania ciepła.

Pojawienie się profili pięciokomorowych było dużą rewolucją w stolarce okiennej, jednak nie jedyną. Od pewnego czasu dostępne są również okna z profilami sześciokomorowymi! Te warunki spełnia m.in. okno plastikowe KF 310 od Internorm, którego współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie 0,69 W/m2K. Dzięki systemowi wielokomorowemu udało się osiągnąć dobre parametry cieplne przy węższym profilu o głębokości tylko 71 mm. Dodatkowo szyba została przyklejona na całym obwodzie ościeżnicy, co jeszcze bardziej poprawia stabilność okna i ochronę antywłamaniową.

Zwracaj uwagę na parametry

Przy zakupie okien plastikowych skoncentruj się nie tylko na ich wyglądzie i jakości pakietu szybowego, lecz także na profilach – czy są stabilne, mają odpowiednią liczbę komór, szerokość i głębokość. To od nich w znacznym stopniu zależy, czy okno zapewni Ci komfort termiczny i przyczyni się do poprawy bilansu energetycznego domu.

Jak powstają okna?

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF