Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna ze szprosami

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna ze szprosami

Wciąż widać je w wielu oknach, pomimo że liczą sobie prawie tyle lat, co same okna. Szprosy wykorzystywane są dzisiaj w aranżacjach loftowych i budynkach stylizowanych na klasyczne. Dzielą okno na kilka mniejszych części, z tego powodu najlepiej wyglądają we wnętrzach ozdobnych z wysokim sufitem. Choć pełnią funkcję przede wszystkim dekoracyjną, dodatkowo wzmacniają  także konstrukcję okna.

Okna ze szprosami w ostatnich latach powracają w wielkim stylu. Choć przez pewien czas były uważane za przestarzałe, nie dały o sobie zapomnieć. Obecnie z powrotem odzyskały silną, niezbitą pozycję na rynku. Można je wykorzystać przede wszystkim we wnętrzach industrialnych i nawiązujących do stylu tradycyjnego.

okna ze szprosami ozdobą elewacji Internorm Katowice.jpg

Szprosy kiedyś i dziś

Na przestrzeni wieków zmieniała się ich forma, stosowano różne rozwiązania i szprosy obecnie montuje się na kilka sposobów. Najstarsze są szprosy konstrukcyjne, które, jak sama nazwa wskazuje, są elementem całej konstrukcji. Spotkamy się z nimi bardzo rzadko, utrudniają produkcję okna i mają negatywny wpływ na izolacyjne właściwości szyby. Alternatywą są szprosy wiedeńskie, inaczej nazywane szprosami naklejanymi. Muszą oczywiście znaleźć się po obu stronach okna. Są nie tylko tańsze od konstrukcyjnych, ale też nie mają złego wpływu na izolacyjność okna.

Do jakiego domu okna ze szprosami?

Czy szprosy będą wyglądały dobrze w każdym domu? Szprosy to zarówno element dekoracyjny okna, jak również elewacji i całego pomieszczenia. Najlepiej prezentują się w domach drewnianych, rezydencjach stylizowanych na klasyczne, utrzymanych w loftowym klimacie oraz nawiązujących do skandynawskiego stylu. Szprosy w oknach mogą mieć różną szerokość, dopasowaną zarówno do wielkości okna, jak i szerokości ramy. Okna, które nawiązują do tego klimatu, to okna Internorm z linii ambiente. Szprosy pięknie zdobią przede wszystkim duże okna o nietypowych kształtach i z zaokrągloną górą. W Internorm szprosy dostępne są dla wszystkich modeli okien z linii ambiente.

Wybierz okna z linii ambiente!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF