Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Pasywne okna przesuwne

Kategorie: okna  
Zdjęcie Pasywne okna przesuwne

Pasywne okna przesuwne

Wyróżnikiem współczesnej architektury są nie tylko ostro ścięte kanty, ale przede wszystkim liczne, wielkogabarytowe przeszklenia. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej widne, a ponadto sprawiają wrażenie przestronniejszych. Jeśli do budynku przylega ogród, zamiast zwykłej tafli szkła warto zamontować duże okno przesuwne.

A co z ciepłem?

Okna, czy też drzwi przesuwne, można często spotkać m.in. w hotelach. Jeśli jednak zamierzamy zastosować tego typu rozwiązanie we własnym domu, trzeba mieć na uwadze kilka faktów. Po pierwsze, przez tradycyjne okna „ucieka” stosunkowo dużo ciepła – im są one większe, tym większe będą jego straty. Dlatego termoizolacyjność ma szczególne znaczenie w przypadku dużych okien przesuwnych; montaż „pierwszych lepszych” może doprowadzić do tego, że zimą wnętrze domu szybko się wychłodzi. To natomiast wiąże się z wyższymi rachunkami za ogrzewanie oraz obniżonym komfortem. Z tego względu najlepiej od razu zainteresować się pasywnymi oknami przesuwnymi, a więc takimi o Uw<0,8 W/m²K.

HS 330

W ofercie Internormu można znaleźć dwa takie modele – HS 330 oraz KS 430. Pierwszy z nich to drewniano-aluminiowe okno przesuwne, którego masa może dochodzić nawet do 400kg. Nie zmienia to faktu, że porusza się ono płynnie i lekko po niskim progu wykonanym z włókna szklanego. HS 330, bez względu na swoje wymiary, pozostaje oknem pasywnym (Uw do 0,67 W/m²K). Do jego produkcji używa się dwóch materiałów – drewna oraz aluminium. Drewno odpowiada za świetne parametry termoizolacyjne okna i jest widoczne od strony wewnętrznej. Drewno, nawet najlepiej zaimpregnowane reaguje po pewnym okresie czasu z warunkami atmosferycznymi, by temu zapobiec Internorm opracował specjalną nakładkę aluminiową, która w pełni i precyzyjnie chroni drewno od strony zewnętrznej; w ten sposób okno zostaje zabezpieczone przed negatywnym działaniem warunków pogodowych. Aluminiową nakładkę można pokryć jednym z bardzo wielu dostępnych kolorów lub teksturą imitującą np. drewno – dzięki takiemu rozwiązaniu HS 330 idealnie nadaje się do zastosowania nie tylko w nowoczesnych budynkach, ale również tych o bardziej tradycyjnym charakterze.

pasywne-drzwi-podnosno-przesuwne-hs-330.jpg

KS 430

KS 430 to okno przesuwne wykonane z PCV, ewentualnie z PCV i aluminium; wszystko zależy od tego, czy klient zechce zamówić okno wraz z nakładką aluminiową, która pozytywnie wpływa na jego wygląd oraz trwałość. Poza tym KS 430 nie różni się znacząco od przedstawionego już HS 330 – oba okna są pasywne (KS 430 ma Uw do 0,64 W/m²K, przy rozmiarze 5,8 x 2,8m, oba mają niski próg z włókna szklanego, a masa ich skrzydeł może dochodzić do 400kg. Zarówno HS 330, jak i KS 430, osiągają drugą klasę odporności na włamanie. Ich szyby wykonano ze szkła hartowanego, które w przypadku pęknięcia nie rozpada się na setki drobnych fragmentów. Ponadto oba modele doskonale się prezentują dzięki ukrytym okuciom oraz idealnie symetrycznym kształtom.

Co nie mniej ważne, przesuwne okna Internormu są kompatybilne ze wszystkimi innymi systemami okiennymi, osłonami przeciwsłonecznymi, moskitierami oraz żaluzjami fasadowymi. Nowoczesność nie musi więc wiązać się z utratą prywatności czy brakiem komfortu.

INT_Bildwelt_Internorm_Hebeschiebetuer_rdax_800x534.jpg

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF