Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Profile okien drewniano aluminiowych

Kategorie: okna  
Zdjęcie Profile okien drewniano aluminiowych

Wybór pomiędzy drewnem a innymi materiałami, z których wykonuje się profile okien, jest przedstawiany jako wybór pomiędzy walorami estetycznymi a praktycznymi. Okna z PCV czy aluminium są trwalsze i mniej wymagające, jeśli chodzi o konserwację, drewniane natomiast – ładniejsze. Istnieje jednak rozwiązanie kompromisowe, czyli profile drewniano-aluminiowe.

Dlaczego warto założyć okna drewniano-aluminiowe

Najistotniejszą wadą okien drewnianych jest niewątpliwie wrażliwość na czynniki zewnętrzne. Wilgoć, promieniowanie UV, ekstremalnie wysoka lub ekstremalnie niska temperatura – wszystko to może sprawić, że okno nie tylko straci na świeżym wyglądzie, ale też rozszczelni się i będzie trzeba wymienić je na nowe. Co prawda nowoczesne powłoki są w stanie zabezpieczyć drewno, jednak tylko w pewnym stopniu i tylko pod warunkiem, że będą odnawiane systematycznie co kilka lat.

Zastosowanie aluminiowej nakładki doskonale izoluje drewno od wszelkich zewnętrznych czynników, pozwalając jednocześnie cieszyć się widocznym rysunkiem drewna wewnątrz pomieszczenia. Takie okno jest zarówno trwałe, jak i estetyczne. Zewnętrzna, aluminiowa nakładka poprawia też szczelność termiczną i akustyczną okna. Powłoka pokrywająca drewniany profil nadal musi być odnawiana, jednak dzięki nakładce można to robić znacznie rzadziej.

hv-350-internorm-okno-zespolone-zaluzja-wewnetrzna.jpg

Konstrukcja

Ramy i ościeżnice okien drewniano-aluminiowych wykonywane są z drewna, do którego od zewnątrz przytwierdzona jest aluminiowa nakładka. Do wykonania skrzydła używa się dwóch profili – wewnętrznego drewnianego i zewnętrznego aluminiowego. Nakładki montuje się bezpośrednio na ramie, oraz skrzydle okna w taki sposób, by odizolować w sposób całkowity czynniki atmosferyczne od drewna. Przede wszystkim wilgoć, oraz deszcz.

Na rynku można znaleźć okna drewniano-aluminiowe o współczynniku przenikania ciepła (Uw) na poziomie pozwalającym na zastosowanie ich w domach pasywnych. Oprócz specjalnego kształtu profili montuje się w nich również szyby zespolone, do minimum ograniczając możliwość pojawienia się mostków termicznych. Ponadto połączenie drewna z aluminium nadaje się tak do wykonania zwykłych okien rozwierno-uchylnych, jak i okien przesuwnych lub obrotowych. Wykorzystanie tych materiałów w nietypowej konstrukcji nie wpływa negatywnie na szczelność ani bezpieczeństwo okna.

hs33-drzwi-podnosno-przesuwne-pasywne-internorm.jpg

Wygląd

Jedną z największych zalet profili drewniano-aluminiowych jest możliwość uzyskania dwukolorowej ramy. Jeśli Twój budynek ma nowoczesny design, rama będzie dobrze komponować się z minimalistycznym wyglądem elewacji nawet wówczas, gdy we wnętrzu stawiasz na drewno z transparentnymi powłokami. Rozwiązanie to jest idealne w przypadku domów wielorodzinnych, ponieważ zewnętrzna nakładka w jednolitym kolorze nie gryzie się z elewacją całego budynku ani z oknami sąsiadów, jak w przypadku okien stricte drewnianych.

Profile drewniano-aluminiowe to rozwiązanie kosztowne, jednak niezmiernie estetyczne i funkcjonalne. Jeśli więc wygląd i trwałość okna są dla Ciebie ważniejsze niż cena, mogą one okazać się najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF