Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Rekuperator w oknach - rozwiązanie na czasie

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Rekuperator w oknach - rozwiązanie na czasie

Wietrzenie jest absolutnie niezbędne do utrzymania zdrowej atmosfery w domu. Otwierając okna i wpuszczając do środka świeże powietrze, walczysz z zarazkami i bakteriami, dbasz o higienę i pozbywasz się wilgoci. Niestety, jednocześnie zimą wychładzasz pomieszczenie, latem zbytnio podnosisz temperaturę, a niezależnie od pory roku zmagasz się z hałasem i owadami z zewnątrz. Jak tego uniknąć? W tym celu powstał wywietrznik wbudowany w oscieżnicę, który służy do wietrzenia bez otwierania okien.

Czym jest wywietrznik wbudowany w oscieżnicę

Dostarczenie świeżego powietrza do budynku jest istotne z wielu względów, spośród których najważniejsze to zdrowie i samopoczucie osób znajdujących się w środku, a także stan wnętrza. Świeże powietrze eliminuje bowiem wilgoć, która z kolei prowadzi do rozwoju bakterii i grzybów groźnych dla człowieka i zagrażających ścianom. Chcąc zapewnić świeże powietrze w mieszkaniu, z reguły nie ma innego wyjścia jak tylko otwarcie okna. Niestety, wraz z jego otwarciem do środka przedostaje się nie tylko świeże powietrze, ale również wiele niepożądanych zjawisk, jak np. hałasy z pobliskiej ulicy, owady czy pyłki. Czy jest na to rozwiązanie? Czy da się wietrzyć pomieszczenie, nie otwierając okna? Okazuje się, że tak, na co pozwala wywietrznik wbudowany w oscieżnicę.

Wywietrznik wbudowany w oscieżnicę to w istocie małych rozmiarów urządzenie, które montowane jest w oknie. Co istotne, należy je uwzględnić już na etapie samego wyboru danego modelu, ponieważ po zamówieniu konkretnego egzemplarza doposażenie go w wywietrznik będzie niemożliwe. Prosty jest również mechanizm, zgodnie z którym działa wywietrznik wbudowany w oscieżnicę. Otóż zasysa on świeże powietrze z zewnątrz i podgrzewa je do odpowiedniej temperatury, aby następnie wprowadzić do wnętrza, nie powodując wahań temperatury. Proste, a jakże efektywne i wygodne.

Wietrzenie bez otwierania okien

Wywietrznik wbudowany w oscieżnicę sprawia, że wietrzenie mieszkania jest możliwe bez otwierania okna. Oznacza to, że dzięki niemu da się dostarczyć do wnętrza świeże powietrze bez wychładzania go zimą. Właśnie momentalna utrata ciepła nagromadzonego w trakcie ogrzewania powoduje wszakże, że tak bardzo stronimy od wietrzenia pomieszczeń w chłodne dni – wywietrznik wbudowany w oscieżnicę eliminuje ten problem. Jego obecność okazuje się pomocna także latem, kiedy w celu wywietrzenia nie trzeba otwierać okna i wpuszczać do środka upalnego powietrza, zbytnio podnosząc w ten sposób temperaturę pomieszczenia.

Możliwość wietrzenia bez otwierania okna warto docenić również z tego względu, że blokuje dostęp do mieszkania wszelkiego rodzaju owadom – muchom, komarom czy ćmom, które latem wlatują przez otwarte okno i nie dają spokoju mieszkańcom. Wywietrznik wbudowany w oscieżnicę pozwala też na wietrzenie bez konieczności wysłuchiwania hałasów dobiegających z zewnątrz, które przy otwartym oknie wpadłyby do środka, uprzykrzając codzienne rozmowy czy oglądanie telewizji.

wentylacja-i-tec-jak-wybudowac-cieply-dom.jpg

I-tec Wietrzenie jako modelowy przykład

Wszystkie walory, które prezentuje wywietrznik wbudowany w oscieżnicę, posiadają okna firmy Internorm wyposażone w system I-tec Wietrzenie. Dodatkową ich zaletą jest obecność filtra przeciwpyłkowego skonstruowanego z myślą o komforcie i zdrowiu alergików. Ponadto okna austriackiej marki można obsługiwać za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia przenośne z systemami Android i iOS. Dzięki temu da się włączać, wyłączać i konfigurować wietrzenie nawet, gdy jest się poza domem. Wywietrznik wbudowany w oscieżnicę pracuje w kilku predefiniowanych trybach, jak również można skonfigurować jego działanie w sposób indywidualny. Aplikacja I-tec Wietrzenie pozwala na jego pełną automatyzację, w efekcie czego wietrzenie odbywa się bez ingerencji mieszkańców.

Jak więc widać, zdecydowanie warto wyposażyć okna w wywietrznik wbudowany w oscieżnicę – przede wszystkim ze względu na oszczędności na ogrzewaniu, wygodę, zdrowie i dobre samopoczucie. Prostota i jednoczesna funkcjonalność tego rozwiązania powodują, że pomimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi znacząco uprościć i uprzyjemnić codzienne życie mieszkańców, eliminując wszystkie negatywne aspekty wietrzenia pomieszczeń. Decydując się system I-tec Wentylacja firmy Internorm, pamiętaj, że można go dobrać wyłącznie razem z oknem – osobno jest niedostępny.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF