Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Renowacja domu – jakie okna?

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny   montaż  
Zdjęcie Renowacja domu – jakie okna?

Renowacja domu najczęściej wiąże się z wymianą nieszczelnych, starych okien na nowe. Zabieg ten ma na celu zmniejszenie strat ciepła i znaczne obniżenie kosztów utrzymania domu w zakresie ogrzewania. Dzisiaj chcielibyśmy Państwu podpowiedzieć, na jakie elementy warto zwrócić uwagę decydując się na zakup nowych okien. Jak odpowiednio dopasować wymiar oraz kształt okien do istniejących już otworów? Czy zamówienie niestandardowych okien jest opłacalne?

Kształt okien w domu

Szczególnie istotne, podczas wykonywania renowacji domu, jest zachowanie dobrego wyglądu elewacji. Ogromny wpływ na to ma wybór wielkości, kształtu i koloru okien. Wielu inwestorów decyduje się na wybranie okien posiadających cechy zewnętrzne bardzo zbliżone do uprzednio zamontowanych. Dzięki temu, w jak najmniejszym stopniu ingeruje się w wygląd budynku. Dzisiejsze standardowe rozmiary okien znacznie różnią się od tych produkowanych kiedyś, więc dopasowanie ram do istniejących ościeży może być kłopotliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty firmy Internorm wykonującej okna na zamówienie, pod wymiar. Koszt wykonania okien na zamówienie jest co prawda wyższy, ale pamiętajmy, że zmiana wymiarów otworów okiennych również będzie generować koszty. Dodatkowo, wykucie bądź zamurowanie fragmentów ościeży zajmie cenny czas. Dlatego warto rozważyć opcję wykorzystania już obecnych otworów.

realizacja Internorm - cedrowy dom; duże przeszklenia.jpg

Kliknij i zobacz więcej naszych realizacji!

Niezmieniony kształt okien może jest najbezpieczniejszy, chociaż rozwiązanie to wcale nie zawsze jest najciekawsze. Często mamy ochotę nieco odświeżyć wygląd naszego wnętrza, najczęściej w przypadku salonu. Coraz popularniejsze, dzięki rosnącej dostępności, są duże okna panoramiczne lub nawet całe szklane ściany. Piękne i efektowne wielkie przeszklenia potencjalnie mogłyby mieć jeden poważny minus. Nieprawidłowo dobrane mogą powodować nadmierne ochładzanie się budynku w zimie lub nagrzewanie się w lato. W jaki sposób uniknąć dodatkowych opłat za ogrzewanie i wentylację?

Okna izolowane termicznie

Planując renowację budynku, z pewnością spotkaliście się z terminem „okna pasywne”. Czym tak naprawdę one są? Głównym zadaniem okien pasywnych jest niedopuszczenie do ucieczki ciepła z domu. Standardowe okna nie stanowią właściwej bariery dla ciepła i chłodu, przez co generują większe koszty ogrzewania budynku w okresie zimowym i wentylacji w okresie letnim. Zakup okien pasywnych z czasem zaczyna się zwracać – przez okna najczęściej wydostaje się około 25% ciepła całego domu, a dzięki oknom pasywnym można ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem i wentylacją do minimum. Okna pasywne najczęściej posiadają trzy bądź więcej szyb. Co ważne – okna pasywne powinny mieć współczynnik przenikania ciepłą Uw na poziomie poniżej 0,8 W/m²K. Potwierdzeniem tego, że mamy do czynienia z oknami pasywnymi są certyfikaty. Decydując się na zakup takich okien, warto zapytać o to producenta. Znanym producentem oferującym wysokiej jakości okna pasywne jest Internorm. Ich okna cieszą się sporym zainteresowaniem, głównie ze względu na fakt, że oferują produkty Premium. W swojej ofercie posiadają okna PVC i PVC-aluminiowe oraz drewniano-aluminiowe. Dodatkowo, okna te posiadają wiele dodatkowych zabezpieczeń np. klamki z kluczykiem czy też trzpień antywłamaniowy. Warto dodać, że są to okna nie tylko o świetnych parametrach termoizolacyjnych, ale zapewniają również izolację akustyczną oraz są wyjątkowo eleganckie.

Przy zakupie okien warto również zwrócić uwagę na gwarancję udzielaną przez producenta. Internorm zapewnia 10-letnią gwarancję na wszystkie swoje okna! Potwierdza to jedynie ich wysoką jakość.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF