Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Rewolucyjne drzwi o współczynniku przenikania niższym od 0,6 Uw

Kategorie: drzwi  
Zdjęcie Rewolucyjne drzwi o współczynniku przenikania niższym od 0,6 Uw

Drzwi to nie tylko wejście do domu i mieszkania, ale również jeden z elementów całej konstrukcji budowlanej, który ma ogromny wpływ na jej termoizolacyjność. Jeżeli zależy Ci na jak najniższych rachunkach za ogrzewanie i jak najwyższej energooszczędności, zainwestuj w model pasywny. Sprawdź, czym są rewolucyjne drzwi, które osiągają współczynnik przenikania poniżej 0,6 Uw.

Czym jest współczynnik przenikania ciepła

Współczynnik przenikania ciepła to wartość, która określa poziom energooszczędności drzwi oraz innych przegród i elementów budynku. Do jej upublicznienia zobowiązani są wszyscy producenci, dlatego najczęściej jest ona dobrze widoczna. Na podstawie wartości tego współczynnika można zorientować się, czy dany model drzwi jest zdolny do akumulowania i zatrzymywania ciepła, a tym samym przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie, czy nie posiada takich właściwości i nie zabezpiecza przed dużymi utratami nagrzanego powietrza. Rewolucyjne drzwi potrafią bardzo skutecznie zatrzymywać nawet niewielkie jego ilości i przez długi czas wykorzystywać je do utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.

Wskaźnikiem określającym współczynnik przenikania ciepła jest U, który podaje się w jednostkach W/m2K. Im on niższy, tym lepsza termoizolacyjność drzwi. W standardowych modelach wartość U waha się w granicach 1,5 - 2,5, podczas gdy naprawdę rewolucyjne drzwi schodzą poniżej 0,6 U! Ogromna różnica, prawda? Na jej podstawie nietrudno sobie wyobrazić, jak wielkie korzyści w porównaniu z tradycyjnymi drzwiami przynosi zastosowanie rozwiązań pasywnych. Korzyści finansowe oczywiście, w postaci kilkukrotnie mniejszego zapotrzebowania budynku na ogrzewanie, a co za tym idzie – finalnie w postaci niższych rachunków z tego tytułu.

dzieki-czemu-zyskujemy-dom-pasywny.jpg

Współczynnik Uw a pasywność

Rewolucyjne drzwi pasywne są opłacalną inwestycją, która szybko się zwraca pomimo tego, że ich cena jest wyższa niż standardowych modeli – po prostu są o wiele lepsze i z tego względu odpowiednio droższe. Jednak zanim je kupisz, sprawdź, że współczynnik przenikania ciepła na poziomie niższym niż 0,6 Uw obejmuje całą konstrukcję, a nie tylko niektóre elementy. Aby rozwiać wszystkie wątpliwości i upewnić się, że wybrany model to rzeczywiście rewolucyjne drzwi, dowiedz się, czy posiadają certyfikat potwierdzający pasywność. W Polsce wydaje go Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku, w innych państwach funkcjonują podobne instytucje, które wydają niezależne i obiektywne certyfikaty potwierdzające wysoką energooszczędność drzwi.

bezpieczenstwo-drzwi-pasywne-do-domu.jpg

Jak uzyskać dobrą termoizolacyjność

Rewolucyjne drzwi o współczynniku przenikania ciepła niższym niż 0,6 Uw wykorzystują różne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym, aby osiągnąć jak najwyższy poziom termoizolacyjności. Kluczową rolę odgrywa wypełnienie. O ile tradycyjne drzwi izoluje się za pomocą styropianu, płyt warstwowych czy wełny mineralnej, o tyle rewolucyjne drzwi pasywne sięgają w tym celu po najwydajniejszą piankę poliuretanową. Ważny jest również materiał, z którego wykonano dany model, choć on nie ma tak dużego znaczenia jak wypełnienie. Najlepszym wyborem z punktu widzenia energooszczędności wydaje się połączenie drewna i aluminium, ponieważ gwarantuje optymalną równowagę pomiędzy grubością, a co za tym idzie, termoizolacyjnością a wygodą i lekkością codziennego użytkowania.

Z myślą o jak najefektywniejszej absorbcji i jak najlepszym wykorzystaniu zgromadzonego ciepła w pasywnych drzwiach montuje się docieplany próg, który uniemożliwia niekontrolowaną ucieczkę nagrzanego powietrza. Rewolucyjne drzwi o energooszczędnym charakterze cechują się też mocnym dociskiem skrzydła do ościeżnicy, co eliminuje szczeliny, które bardzo niekorzystnie wpływają na termoizolacyjność. Nie można zapominać również o dodatkowych uszczelkach zabezpieczających skrzydło i ościeżnicę przed ubytkami ciepła.

bezpieczenstwo-w-oknie.jpg

Montaż

Rewolucyjne drzwi zewnętrzne o maksymalnie wyśrubowanych parametrach termicznych same w sobie podwyższają poziom energooszczędności danego budynku, jednak aby móc w pełni skorzystać ich doskonałych właściwości termoizolacyjnych, powinno się zadbać także o prawidłowy montaż. Należy się za niego zabrać dopiero po przeprowadzeniu wszystkich prac na mokro, czyli po tynkowaniu oraz wykonaniu i osuszeniu posadzek. Zanim przystąpi się do samego montażu, trzeba pamiętać o uprzednim zagruntowaniu i oczyszczeniu muru.

Wykonawszy niezbędne czynności przygotowawcze, można przejść do montażu. Aby mieć pewność, że rewolucyjne drzwi pasywne zapewnią najwyższy poziom termoizolacyjności, warto zastosować tzw. ciepły montaż. Polega on na dokładnym zaizolowaniu wszystkich szczelin i newralgicznych miejsc, w obrębie których potencjalne ryzyko ucieczki ciepła jest największe. Stosuje się w tym celu różnego rodzaju taśmy i folie, które chronią przed przedostawaniem się zimna i wilgoci do wewnątrz budynku.

Nawet najlepsze i najbardziej rewolucyjne drzwi o możliwie najniższym współczynniku przenikania ciepła nie obniżą znacząco rachunków za ogrzewanie, jeżeli nie będą elementem całego systemu pasywnego. Oczekując optymalnych rezultatów, zainwestuj w wysokojakościowe okna pasywne, rekuperator, wymienniki ciepła i profesjonalną izolację całego budynku – dopiero wówczas masz pewność, że drzwi spełnią swoją rolę w 100%.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF