Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Rewolucyjne okno o współczynniku przenikania niższym od 0,7

Kategorie: okna  
Zdjęcie Rewolucyjne okno o współczynniku przenikania niższym od 0,7

Konstruktorzy okien, m.in. ze względu na wymagania narzucane przez instytucje, które przyznają certyfikaty pasywności, muszą stale szukać nowych rozwiązań technologicznych, aby nie zostać w tyle za konkurencją. Jednym z parametrów najistotniejszych dla funkcjonalności okien jest współczynnik przenikalności cieplnej, nazywany też czasami współczynnikiem przenikania. Rewolucyjne okno powinno cechować się współczynnikiem przenikania na znacznie niższym poziomie niż okna standardowe.

Czym jest współczynnik przenikania

Współczynnik przenikania lub dokładniej współczynnik przenikalności cieplnej to parametr, za pomocą którego opisuje się szczelność termiczną przegród, czyli m.in. drzwi i okien. Współczynnik ten oznaczany jest literą U i wyrażany za pomocą jednostki W/(m²K). Im niższa wartość współczynnika U, tym szczelniejsze okno. W zwykłych oknach mamy do czynienia z U rzędu 1,4 – 2,6 W/(m²K), lecz aby okno mogło zostać zastosowane w budownictwie pasywnym, współczynnik ten musi zostać zredukowany do maksymalnie 0,8 W/(m²K). Osiągnięcie tego pułapu szczelności to jednak nie wszystko. Ze względu na ostrą konkurencję na rynku kwestią czasu było bowiem zejście poniżej 0,7 W/(m²K). Wiadomo było, że ten, komu uda się ta trudna sztuka, stworzy naprawdę rewolucyjne okno.

Rozwiązania technologiczne

Rewolucyjne okno powinno być przede wszystkim zaawansowane technologicznie. Wśród rozwiązań stosowanych przez producentów w celu maksymalnego zredukowania wartości U stosuje się m.in. szyby zespolone, systemy wielokomorowe, specjalne okucia (HS) oraz nowoczesne sposoby montażu. Szyby zespolone i systemy wielokomorowe są niezbędne, aby szklenie jako takie przestało stanowić newralgiczny punkt okna. Dzięki zastosowaniu dodatkowej izolacji szyba, w jaką wyposażymy, rewolucyjne okno zapewnia skuteczną izolację pomiędzy ogrzanym wnętrzem a warunkami panującymi na zewnątrz.

Okucia podnośno-przesuwne (HS) sprzyjają natomiast zachowaniu szczelności okna. Wynika to z faktu, że dzięki okuciom HS okno działa niejako w dwóch trybach – otwartym i zamkniętym. W trybie zamkniętym nieruchomo dociska prowadnicę i jest równie skuteczne i stabilne jak okno zamontowane na stałe. Jeśli chodzi o nowoczesne sposoby montażu, rewolucyjne okno może zamiast metalowych kotew stosować montaż MOWO, w którym ramę umieszcza się w specjalnym profilu nośnym, a izolacja nie jest wykonywana za pomocą wrażliwej na wilgoć pianki poliuretanowej, lecz przy użyciu specjalnej taśmy rozprężnej. Zapobiega to tworzeniu się mostków cieplnych (miejsc punktowej ucieczki ciepła) i zapewnia większą odporność izolacji na pogodę.

okna-i-drzwi-energooszczędne.jpg

Rewolucyjne okno w domu pasywnym

Zakładając w domu pasywnym rewolucyjne okno, można mieć pewność, że przynajmniej na tym elemencie będzie można polegać w każdych okolicznościach. Aby rozwiązania zastosowane w domu pasywnym spełniały swoją funkcję, należy wyeliminować wszystkie słabe punkty – okna drzwi i ściany muszą być maksymalnie szczelne i nie zawierać ani jednego mostka cieplnego. Ponadto w budynku powinno się zainstalować rekuperację, dzięki której możliwe staje się wietrzenie domu bez otwierania okien. Jeśli to się uda, rewolucyjne okno wraz z innymi elementami systemu pasywnego będzie w stanie zapewnić kilkukrotną redukcję kosztów eksploatacji budynku.

Rewolucyjne okno na pewno okaże się droższe od standardowego, jednak dzięki szczelności inwestycja szybko się zwróci. Dlatego nie warto bać się technologicznych nowinek, choć jeśli już decydujemy się na nowość, kupujmy wyłącznie okna certyfikowane i pochodzące z pewnego źródła.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF