Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Rolety czy żaluzje – najlepszy wybór dla Twojego okna

Kategorie: okna   rolety   żaluzje   design  
Zdjęcie Rolety czy żaluzje – najlepszy wybór dla Twojego okna

Odpowiednia aranżacja wnętrza ma wpływ na efekt wizualny całego pomieszczenia, a przede wszystkim gwarantuje optymalne oświetlenie. Żaluzje i rolety muszą sprostać coraz większym oczekiwaniom ich przyszłych użytkowników. Już nie tylko design i osłona przed światłem, lecz także ich skuteczność w ochronie przed utratą ciepła i nadmiernym nagrzaniem się pomieszczenia, decyduje o ich wyborze.

Żaluzje już nie tylko wewnętrzne

Jeszcze do niedawna wybór osłon przeciwsłonecznych dla okien w domach mieszkalnych był znacząco ograniczony. Najczęściej wybierane rozwiązanie stanowiły żaluzje wewnętrzne wykonane z lekkiego aluminium. Pomimo pojawienia się nowych opcji, wciąż cieszą się one popularnością. Są uniwersalne i pasują do każdego wnętrza, szczególnie, że istnieje możliwość wyboru koloru lameli oraz listwy.

Alternatywą są żaluzje zewnętrzne montowane po stronie elewacji budynku. Podobnie jak przy wewnętrznych, dostęp światła do wnętrza pomieszczenia regulujemy pozycją lameli. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, sterowanie żaluzjami fasadowymi zewnętrznymi może odbywać się nie tylko przy pomocy przycisków, ale również z telefonu. Ich zaletą jest skuteczna ochrona przed dostępem promieni słonecznych w sezonie letnim i nagrzewaniem się szyby, co przekłada się na bardziej sprzyjającą temperaturę powietrza wewnątrz budynku.

rolety nowoczesne internorm.jpg

Rolety dla bardziej wymagających

Rolety wewnętrzne są rozwiązaniem powszechnie znanym, jednak producenci przekonują nas, że pomimo oryginalnego efektu wizualnego nie stanowią odpowiedniej ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczeń lub utratą ciepła – według ekspertów znacznie lepiej sprawdzą się rozwiązania montowane na zewnątrz.

Decydując się na rolety zewnętrzne, wyraźnie poprawiamy bilans energetyczny budynku. Stanowią one barierę dla promieni słonecznych i nadmiernego ciepła z zewnątrz, ale też zmniejszają ilość ciepła „uciekającego” z pomieszczeń zimą. Rolety elewacyjne gwarantują ponadto najdokładniejsze przyciemnienie wnętrza. Są doskonałe dla tych, którzy lubią spać nieco dłużej. Dodatkowo skutecznie zapobiegają włamaniom do budynku, dlatego bardzo dobrze sprawdzą się w mieszkaniach na parterze i domkach jednorodzinnych.

 okno z żaluzją wbudowaną.jpg

Krok w przyszłość – osłony zintegrowane

Obok żaluzji i rolet zewnętrznych i wewnętrznych firma Internorm oferuje innowacyjne rozwiązanie – okna zespolone z osłoną międzyszybową oraz modułem fotowoltaicznym i akumulatorem. Żaluzja lub plisa umieszczona jest między trzecią a czwartą szybą okna. Takie rozwiązanie niweluje ryzyko osadzania się kurzu i tym samym pozbawia Cię konieczności ich regularnego czyszczenia. Dodatkowym udogodnieniem jest inteligentny tryb automatycznego rozpoznawania dnia i nocy – żaluzje samoczynnie się otwierają i zamykają wraz ze zmianą pory dnia. Moduł fotowoltaiczny i akumulator sprawiają, że system nie wymaga zewnętrznego zasilania i jest ekologiczny.

Szeroki wybór osłon okiennych umożliwia dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeżeli jesteś tradycjonalistą i nie oczekujesz wzmożonej ochrony przed wymianą ciepła, a jedynie zacienienia pomieszczenia, wybierz żaluzje wewnętrzne. Zewnętrzne osłony sprawią, że poprawi się bilans energetyczny budynku, co przełoży się na oszczędności w jego eksploatacji. A jeżeli zależy Ci na maksymalnym komforcie w inteligentnym domu, sięgnij okno zespolone z żaluzją zintegrowaną między szybami.

Rolety i żaluzje – zobacz!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF