Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Rozwieralne okna pasywne - które wybrać najlepiej

Kategorie: okna  
Zdjęcie Rozwieralne okna pasywne - które wybrać najlepiej

Jak wybrać najlepsze pasywne okna rozwieralne? Na co zwrócić uwagę? Jakie parametry liczą się najbardziej? Przy wyborze okien pasywnych pojawia się dużo pytań. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, zapoznaj się z kilkoma prostymi radami, które pozwolą nam na podjęcie odpowiedniej, korzystnej dla domu decyzji.

Parametry okna

Wybierając pasywne okna rozwieralne, zwróć uwagę przede wszystkim na jego parametry. Różnego rodzaju współczynników jest dużo i łatwo się w nich pogubić, ale wystarczy mała ściągawka i wszystko staje się jasne. Najważniejszy współczynnik to Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła dla całego okna. Jego wartość powinna być niższa niż 0,8 W/m2K, przy czym in niższa, tym lepiej.

Zawsze sprawdzaj, czy wartość jest podana dla Uw, ponieważ są jeszcze współczynniki przenikania ciepła ramy (Uf) i przeszklenia (Ug). Wszystkie trzy dla tego samego okna będą miały nieco inną wartość.

Poza tym jest jeszcze współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego (g). Powinien on wynosić więcej niż 50 procent. Chodzi o to, aby okno nie zatrzymywało promieni słonecznych, ale przepuszczało je do środka, co pozwala na nagrzanie wnętrza domu w słoneczne dni.

Dobre okna rozwieralne warto zamontować w warstwie ocieplenia. Zapewnia to zdecydowane ograniczenie strat ciepła i zapobiegnie powstawaniu mostków termicznych na styku ram z murem.

Charakterystyka_drzwi_do_domu_pasywnego_3656.jpg

Materiał

Pasywne okna rozwieralne wyposażone są w ramę drewnianą, aluminiową, plastikową bądź ramę drewnianą z nakładkami aluminiowymi. Najtrwalsze i jednocześnie najlżejsze są okna aluminiowe. Przy wyborze materiału zastanów się nad swoimi oczekiwaniami. Do nowoczesnego designu i dużych przeszkleń najlepiej pasują okna aluminiowe, podczas gdy okna drewniane pozwalają zachować tradycyjny, klasyczny styl. Warto pamiętać, że drewno drewnu nie równe i nie warto stosować najtańszych i jednocześnie najmniej trwałych materiałów.

Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, pamiętaj, aby zamontować okna trzyszybowe, które najlepiej sprawdzają się dla domów pasywnych ze względu na stosunek przenikania ciepła do przepuszczalności promieni słonecznych. Oznacza to, że tego typu okna rozwieralne z jednej stronie dobrze chronią przed stratami ciepła, a z drugiej strony zapewniają dobre nagrzewanie pomieszczeń domowych.

Indywidualne preferencje

Wybierając okna rozwieralne, zastanów się nad licznymi szczegółami. Dostępnych jest mnóstwo wariantów kolorystycznych w różnych rozmiarach i kształtach. Zamawiając dzisiaj okna do domu, można praktycznie swobodnie dostosować ich wygląd do swoich preferencji.

Najważniejsza kwestia dotycząca własnej wygody i preferencji dotycząca rozwieralnych okien pasywnych to sposób i kierunek ich rozwierania. Istnieją okna rozwieralne, rozwieralno-uchylne czy rozwieralne z osią przesuwną. Do tego dochodzi sprawa kierunku otwierania. Czy chcesz, żeby okno było prawe czy lewe? Tutaj również masz wybór, który zależy wyłącznie od Twoich wymagań, upodobań i preferencji.

Wszystkie te kwestie są bardzo ważne i trzeba je przemyśleć przed zakupem. Nie jest to jednak nic strasznego i skomplikowanego. Duża część wyborów ma charakter indywidualny i nie wpłynie znacząco na jakość wykonania i straty ciepła. Pozostałe czynniki, zawarte w pierwszej części artykułu, są jednak niezwykle ważne i nie warto odstępować od wytycznych dla okien pasywnych, jeżeli chcemy budować dom w tej technologii.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF