Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzje elewacyjne zewnęrzne - na co zwrócić uwagę

Kategorie: żaluzje   dom inteligentny  
Zdjęcie Żaluzje elewacyjne zewnęrzne - na co zwrócić uwagę

Nie da się ukryć, żaluzje elewacyjne zewnętrzne są wygodne i praktyczne i posiada kilka wyraźnych przewag nad innymi metodami odcinania nadmiaru światła słonecznego. W odróżnieniu od rolet pozwalają na sterowanie intensywnością światła, które dostaje się do wnętrza, podczas gdy zasunięcie rolety powoduje całkowite zaciemnienie. Ponadto żaluzje elewacyjne zewnętrzne odbijają światło przed szybą, a nie za, tak jak ma to miejsce w przypadku żaluzji wewnętrznych. Na co należy zwrócić uwagę, kupując żaluzje elewacyjne zewnętrzne?

Spójność wizualna z elewacją

Żaluzje elewacyjne zewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się na zewnątrz elewacji, dlatego powinny dobrze się z nią komponować. Należy je dobrać do bryły budynku, koloru ściany oraz wyglądu drzwi i okiennic. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku nowoczesnego budownictwa, w którym umiar i oszczędność w stosowaniu detali sprawia, że każdy niedopasowany szczegół może zaburzyć harmonię i zeszpecić budynek. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, nie będzie to stanowiło większego problemu – zarówno żaluzje z aluminium, jak i tworzywa sztucznego powinny pasować, o ile zamontujemy we wszystkich oknach takie same modele.

Mieszkając w bloku, zainstalowanie żaluzji zewnętrznych najlepiej skonsultować z sąsiadami. Spójność wizualną elewacji zachowamy tylko wówczas, gdy we wszystkich mieszkaniach zamontowane zostaną takie same żaluzje. Co do zasady, żaluzje elewacyjne zewnętrzne trudno dopasować do elewacji domu zabytkowego lub stylizowanego na zabytkowy. Jeśli w takim mieszkamy, przed zakupem i montażem warto przeprowadzić symulację i sprawdzić, jak dom będzie się prezentował z żaluzjami. Jeśli będą się one gryzły z wyglądem ściany, lepiej poszukać innego sposobu na przesłonięcie okna.

wielkogabarytowe-szklenie-hs-szyba-do-szyby.jpg

Dlaczego jakość jest tak ważna

Żaluzje elewacyjne zewnętrzne są narażone na czynniki pogodowe – wiatr, wilgoć, słońce, deszcz, śnieg, mróz itd. Właśnie dlatego przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić szczególną uwagę na jakość danego produktu. Wybrany model powinien pochodzić z godnego zaufania źródła, najlepiej od renomowanego producenta i być objęty gwarancją. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na sterowanie ręczne, czy elektroniczne, sprawdźmy działanie i solidność wykonania mechanizmu oraz jego poszczególnych elementów, a więc również linek i lameli. Powinny być one na tyle solidne, żeby nie trzeba było ich naprawiać po każdym silniejszym wietrze czy deszczu. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy też warunki gwarancji – jeśli nie obejmuje ona uszkodzeń powstałych wskutek działania pogody, w praktyce czyni ją to bezużyteczną.

zaluzje-elewacyjne-zewnetrzne-dlaczego-jakosc-jest-tak-wazna.jpg

Wybór sterowania

Zakładając żaluzje elewacyjne zewnętrzne, mamy do wyboru sterowanie elektroniczne i ręczne. To pierwsze rozwiązanie jest niewątpliwie bardzo wygodne, bo dzięki niemu możemy np. w jednej chwili zasunąć lub rozsunąć wszystkie żaluzje znajdujące się we wszystkich oknach. Jego minusem jest cena. Co więcej, przy sterowaniu elektronicznym często zachodzi konieczność ingerencji w strukturę ściany. Aby układ elektroniczny był mniej narażony na uszkodzenie, powinien znajdować się we wnęce w ścianie, w ramie okiennej lub w solidnej skrzynce, przy czym ze względów bezpieczeństwa lepiej, aby skrzynka znajdowała się wewnątrz, a nie na zewnątrz domu. Sterowanie ręczne wymaga nieco więcej zachodu podczas użytkowania – każdą żaluzję trzeba wszakże zasuwać osobno. Takie rozwiązanie jest jednak znacznie tańsze, a do tego mniej skomplikowane. Im prostszy mechanizm, tym mniejsze prawdopodobieństwo awarii oraz mniej kłopotliwy montaż.

Odpowiednio przykładając się do poszukiwań żaluzji elewacyjnych zewnętrznych dopasowanych do naszych potrzeb, na pewno nie będziemy nimi rozczarowani. Na rynku znajdują się produkty z różnych przedziałów cenowych, wykonane z rozmaitych materiałów i wyposażone w wielorakie rozwiązania technologiczne. W gąszczu ofert z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF