Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Warunki gwarancyjne - z nami wybierzesz mądrze

Kategorie: okna   drzwi   innowacje  
Zdjęcie Warunki gwarancyjne - z nami wybierzesz mądrze

Wymiana okien na nowe lub wstawienie ich podczas budowy domu – oto przykłady działań wiążących na lata. Jeżeli decydujesz się na zakup stolarki okiennej, weź pod uwagę wiele czynników. Na szczęście gwarancja okna pasywne nie są słowami, które się wzajemnie wykluczają. Firma Internorm stanowi wzorcowy przykład, jak profesjonalnie dbać o interes klienta.

Inwestycja na lata

Wymiana okien zdecydowanie różni się od innych działań budowlano-remontowych. Nie jest zawieszeniem półki czy instalacją nowego żyrandolu. Przede wszystkim okna pasywne, jak każde inne, mają swoją cenę i wstawienie ich w całym domu to wydatek rzędu kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poza tym od wyboru konkretnej oferty zależy komfort mieszkania przez wiele lat. Raz wstawione okna nie są wymieniane pod wpływem impulsu, jak dywan czy firany.

Jakość okien realnie wpływa na wydatki związane z ogrzewaniem. Jednorazowa inwestycja w droższe, pasywne rozwiązania zwraca się w stosunkowo szybkim tempie; wszystko dzięki odpowiedniemu poziomowi termoizolacji i technologiom zatrzymującym  ciepło w pomieszczeniach.

Podsumowując, skoro kupujemy okna bardzo rzadko, nie warto szukać zbędnych kompromisów lub bez przygotowania wybierać pierwszą lepszą ofertę. Skutki, tak pozytywne, jak i negatywne, będą odczuwalne codziennie i przez wiele lat. W tej sytuacji, skoro należy wybrać mądrze, zastanów się nad kwestią ewentualnego serwisowania sprzętu przez producenta. Istnieje przecież prawdopodobieństwo, że jakiś element będzie wymagał naprawy lub wymiany. Zanim jednak wpiszesz w Google „gwarancja okna pasywne”, rozpatrzmy, dlaczego w ogóle okna się psują.

Po co oknom gwarancja

Kiedy firma decyduje się na udzielenie długiej gwarancji na dany produkt lub usługę, jest to pierwszy pozytywny symptom, że stoi za tym wysoka jakość. Nie opłacałoby się bowiem obiecywać naprawy lub zwrotu pieniędzy, gdyby większość klientów narzekało na brak działania i żądało interwencji.

W przypadku okien decydującą kwestią wydaje się montaż. Od jakości jego wykonania zależy, czy okno będzie prawidłowo osadzone. Nawet drobne niedopatrzenie lub niechlujność sprawiają, że oryginalnie dobre rozwiązania nie działają, ulegając przenikającej wilgoci, niszczącej tak okno, jak i ścianę, nie mówiąc już o komforcie mieszkania. Z tej perspektywy propozycja firmy Internorm, aby sprzedawać okna w pakiecie z montażem, wydaje się wyjątkowo trafna i obiecująca.

Nawet, jeżeli okna są prawidłowo zamontowane, w sposób naturalny eksploatują się z biegiem czasu, tracąc pierwotne właściwości – jak każda rzecz zresztą, szczególnie w świecie budowlanym. Kluczowe wydaje się więc tempo tych zmian. Oto czynniki, które wpływają na stopniowe niszczenie okien:

 • warunki atmosferyczne;
 • nieprawidłowe użytkowanie;
 • fizyczne uszkodzenia konstrukcji;
 • wycieranie się uszczelek i wewnętrznych elementów;
 • wilgoć;
 • niemycie i brak odpowiedniej konserwacji.

W tej sytuacji gwarancja okna pasywne staje się podstawowym hasłem i ważnym kryterium poszukiwań okien na lata.

internorm-historia-firmy.jpg

Wzorcowy przykład gwarancji

Na przykładzie austriackiego potentata stolarki okiennej znakomicie widać, w jaki sposób można realnie ocenić możliwości okna i jego poszczególnych elementów. Firma Internorm zdecydowała o kilku „progach” okresu gwarancyjnego, wyróżniając, na które konkretnie elementy należy zwrócić uwagę. Przy okazji podkreśla, że bardzo dużo zależy od samego montażu i konserwacji zgodnie z wytycznymi. Jeśli chodzi o montaż, Internom proponuje przeprowadzenie go przez swoich pracowników.

W ramach gwarancji okna pasywne, firma Internorm podkreśla, że przez 10 lat nie powinny zmienić się kolor i faktura powierzchni aluminiowych oraz białych i wewnętrznych okleinowanych profili. Pęknięcia są możliwe jedynie w przypadku miejsc łączenia. Na dekadę gwarantowany jest natomiast brak rdzy, zachowanie funkcjonalności i jakości klejenia w oknach i drzwiach. Co ważne, również szprosy nie powinny się w tym czasie odkleić.

Pięcioletni okres gwarancyjny obejmuje odporność powlekanych klamek na działanie rdzy, a także brak nienaturalnej zmiany koloru i pękania powierzchni drzwi. Przez co najmniej trzy lata powinny z kolei wzorcowo sprawdzać się okucia okienne i drzwiowe, podobnie jak profile do rolet, które nie zmienią w tym czasie barwy i struktury.

Poza tym Internorm gwarantuje, że przez 30 lat od daty produkcji jest w stanie naprawić dane okno na zasadach komercyjnych. Jedynym warunkiem jest brak uszkodzonej konstrukcji. Oczywiście powyższe propozycje gwarancyjne są przedstawione w sposób skrótowy, marka Internorm dba bowiem o pełen zakres informacji m.in. poprzez specjalne dokumenty i merytoryczne przygotowanie licencjonowanych partnerów.

Jak widać, podczas wyboru stolarki okiennej warto zwracać również na takie szczegóły oferty, jak konkretny zakres gwarancji. Decydując się na okna, które zmienią Twoje życie, nie zapominaj o aspektach, które mają kluczowe znaczenie dla późniejszej satysfakcji. Gwarancja okna pasywne? Ten punkt przygotowań możesz uznać za odhaczony!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF