Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wbudowane w okna wymienniki ciepła - nowa jakość okien

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Wbudowane w okna wymienniki ciepła - nowa jakość okien

Wbudowany wymiennik ciepła gwarantuje zupełnie nową jakość w wentylacji pomieszczeń. System I-tec Wentylacja, który wykorzystuje to rozwiązanie, został stworzony z myślą o komforcie użytkowników, choć jednocześnie bardzo dobrze wpływa na energooszczędność budynku, a także na zdrowie – nasze najcenniejsze dobro.

Potrzeba świeżości

Czy trzeba wymieniać zalety wentylacji pomieszczeń? Jest oczywiste, że wciąż potrzebujemy świeżych dostaw życiodajnego tlenu. Dla lepszego snu, lepszej zabawy, wydajnego relaksu czy koncentracji potrzebnej do pracy. Co jakiś czas uchylane, otwierane okno zapewnia nam coś, czego nie zastąpią tradycyjne systemy wentylacyjne czy klimatyzacja.

Niestety, wietrzenie pomieszczeń ma swoje ujemne strony, m.in. dla alergików. Pyłki przedostające się wraz z powietrzem uprzykrzają życie, mogą być także przyczyną bezpośrednich powikłań czy reakcji uczuleniowych. Nie zmienia to faktu, że również chorzy potrzebują świeżego powietrza.

Znajdź okno dla siebie: okna Internorm.

Kłopoty z wentylacją

Podstawowym problemem z wentylowaniem pomieszczeń jest ich… cena. Nie odczuwamy jej bezpośrednio – to znaczy nikt nie każe nam płacić za uchylanie okna, ale wystarczy pomyśleć o sezonie grzewczym, a ten w Polsce trwa praktycznie od jesieni do wiosny, czyli pół, a czasem 3/4 roku! Na zewnątrz robi się zimno, więc włączamy piec lub kaloryfery. Nagrzewamy, a licznik bije. Chcemy otworzyć okno przed snem albo z powodu złego samopoczucia. Kilka minut, a całe ogrzewanie idzie na marne. Trzeba grzać dalej, by jakoś wytrzymać tę temperaturę. Wielu dopowie: „i tak w kółko…”. Wbudowany wymiennik ciepła rozwiązuje ten problem. W jaki sposób?

Wbudowany wymiennik ciepła

Najlepiej zacząć od wyjaśnienia, czym w ogóle jest wbudowany wymiennik ciepła. Najprościej powiedzieć, że podstawowym elementem systemu I-tec Wentylacja. Innowacja działa w następujący sposób. Wywierca się otwór w oknie, na przykład w dolnej części, do środka wkłada się natomiast wymiennik ciepła, który jest następnie z obu stron dyskretnie zasłaniany stylowymi kratkami.

Jego zadaniem jest takie przepuszczanie powietrza, by w środku zachowało się nawet do 86% energii, ale z zewnątrz przedostało się jak najwięcej tlenu. Jednym zdaniem – wbudowany wymiennik ciepła pozwala wentylować pomieszczenie bez utraty energii i bez konieczności uchylania skrzydła.

I-tec Wentylacja – produkt kompletny

Przypomnijmy problem z którym borykają się alergicy. Na szczęście wbudowany wymiennik ciepła można wyposażyć w specjalny filtr powstrzymujący pyłki. I-tec Wentylacja gwarantuje również zwiększenie bezpieczeństwa – w końcu uchylone okna mogą stanowić niejako zaproszenie dla włamywacza. Przez niewielką kratkę nie przeciśnie się nawet do wymiennika…

Na koniec powróćmy do kwestii komfortu i wygody, która przyświeca od lat twórcom produktów Internorm. Otóż wbudowany wymiennik ciepła można uruchomić zdalnie. Jak to możliwe? Konkretnie: dzięki aplikacji mobilnej SmartWindow System. Jest ona dostępna zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS od Apple. W ten sposób możesz kontrolować wentylację, trzymając w dłoniach tablet lub smartfon. Brzmi wygodnie? A jak oszczędnie.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF