Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Więcej światła

Kategorie: okna  
Zdjęcie Więcej światła

Duże szklenia nie bez powodu są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnych budynkach. Posiadają bezdyskusyjne walory estetyczne i praktyczne, takie jak np. poprawienie zdolności pomieszczenia do absorbowania energii cieplnej. Z punktu widzenia lokatora najważniejszy jest jednak komfort oraz to, że wnętrze z większą ilością światła jest w stanie zapewnić mu dobre samopoczucie.

Konstrukcja wielkoformatowych okien

Aby w pomieszczeniu można było zastosować duże okna, dzięki którym wnętrze z większą ilością światła stanie się faktem, producenci musieli zastosować dwie innowacje. Pierwszą były szyby zespolone – technologia znana z produkcji samochodów, która poprzez wykorzystanie warstwowej budowy szyby (dwie lub więcej szklanych tafli rozdzielonych folią poliwinylobutyralową PVB) po pierwsze zwiększyła odporność szyby na mechaniczne uszkodzenia, a po drugie poprawiła jej parametry termoizolacyjne – wcześniej szklenie stanowiło pod tym względem newralgiczny punkt okna.

Druga innowacja to zastosowanie okuć przesuwnych i podnośno-przesuwnych, za sprawą których okno otwiera się w jednej płaszczyźnie, nie ograniczając przestrzeni w pomieszczeniu. Łatwo sobie wyobrazić, że skrzydło z szybą 3 x 3 m otwierane do środka kompletnie zdezorganizowałoby przestrzeń nawet w pokoju sporych rozmiarów. Dzięki okuciom przesuwnym i podnośno-przesuwnym problem ten został usunięty.

Cenne światło słoneczne

Jak pokazują badania, wnętrze z większą ilością światła jest nie tylko tańsze w utrzymaniu, ale i zdrowsze. To właśnie światło słoneczne stanowi najlepsze naturalne źródło witaminy D, która pod jego wpływem trafia do naszego organizmu za pośrednictwem syntezy skórnej – w ten sposób możemy zaspokoić nawet 90% dziennego zapotrzebowania na tę substancję. Niedobór witaminy D może skutkować między innymi problemami ze snem lub zmniejszeniem apetytu. Światło słoneczne pomaga więc w utrzymaniu równowagi w organizmie, dzięki czemu mamy więcej energii, a nasze samopoczucie się poprawia.

Duże szklenia podczas upalnych dni

Wielkoformatowe szyby mają również przeciwników. Ich podstawowym argumentem jest fakt niepraktyczności tego rozwiązania podczas upalnych, letnich dni. To prawda, że szyba latem nagrzewa się szybciej, a wnętrze z większą ilością światła podczas gorących dni może nagrzać się do tego stopnia, że trudno będzie w nim wytrzymać. Dlatego, jeśli rozważamy założenie dużych okien, warto już na etapie projektu zaplanować żaluzje lub rolety. Żaluzje mają tę zaletę, że dzięki nim nie trzeba całkowicie zaciemniać wnętrza – wystarczy, że odetniemy nadmiar światła. Interesującym rozwiązaniem są także żaluzje i rolety zewnętrzne, które odbijają światło przed szybą, sprawiając, że ta w ogóle się nie nagrzewa. Tego typu zewnętrzne przesłony niemal w stu procentach niwelują efekt nagrzewania się wnętrz wyposażonych w duże okna.

Jeśli chcesz zapewnić sobie wnętrze z większą ilością światła, zainwestuj w duże okna. Są nie tylko praktyczne, ale też ładne i pozwalają jeszcze lepiej czuć się we własnym domu. Dobierz do nich żaluzje lub rolety i ciesz się pełną wygodą, jaką zapewniają duże szklenia.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF