Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzje wewnątrzokienne - rola czwartej szyby w oknie

Kategorie: żaluzje   innowacje  
Zdjęcie Żaluzje wewnątrzokienne - rola czwartej szyby w oknie

Żaluzje, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych do kontroli światła słonecznego w pomieszczeniu. Mimo licznych zalet, jak możliwość zmniejszenia intensywności światła wpadającego do pokoju bez całkowitego zaciemnienia, mają jednak wady – chociażby podatność na awarie i problemy z utrzymaniem w czystości. W ostatnich latach pojawiły się jednak żaluzje wewnątrzokienne, które eliminuje powyższe komplikacje. Sprawdź, czym one są dlaczego warto zastanowić się nad ich zastosowaniem.

Zasada działania

Większość dostępnych na rynku żaluzji jest przeznaczona do mocowania na zewnątrz lub wewnątrz mieszkania. Żaluzje wewnątrzokienne to trzecia opcja. Stanowią one element budowy niektórych nowoczesnych okien, w których zamontowano czwartą szybę – pomiędzy trzecią a czwartą szybą znajdują się lamele owej żaluzji. Działanie żaluzji wewnątrzokiennych jest podobne jak w przypadku zwykłych – można sterować nimi ręcznie lub elektronicznie czy zmieniać położenie lameli względem siebie, sterując intensywnością wpadającego do wnętrza światła. Jedyna różnica polega na tym, że cały mechanizm jest oddzielony szybą zarówno od wnętrza, jak i zewnętrza domu.

Zalety żaluzji wewnątrzokiennych

Dzięki schowaniu mechanizmu między szybami żaluzje wewnątrzokienne nie kurzą się, nie brudzą i nie ulegają przypadkowym uszkodzeniom. Nie ma np. możliwości, że podczas mycia okna spowodujemy poplątanie linki lub złamanie którejś z lameli. Działa to oczywiście w dwie strony – jeśli mimo wszystko uszkodzenie nastąpi, naprawienie żaluzji będzie znacznie trudniejsze. Praktyka pokazuje jednak, że żaluzje wewnątrzokienne psują się o wiele rzadziej niż tradycyjne. Nawet jeśli to nastąpi, zawsze można skorzystać z gwarancji. Czwarta szyba ma jeszcze tę zaletę, że wyraźnie zwiększa izolacyjność akustyczną i termiczną. Okna z wewnątrzokiennymi żaluzjami doskonale sprawdzają się więc w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

jakie-okna-wybrac-zeby-czuc-cieplo-w-domu.jpg

Nowoczesne rozwiązanie

Znakomitym przykładem zastosowania żaluzji wewnątrzokiennej jest okno HV 350 firmy Internom. Produkt ten spełnia wszelkie kryteria okna pasywnego – współczynnik przenikalności cieplnej znajduje się na poziomie 0,6 W/m²K, okno cechuje się też doskonałą izolacyjnością akustyczną. Znajdująca się za czwartą szybą żaluzja sterowana jest co prawda elektronicznie, jednak nie wymaga zewnętrznego zasilania prądem – okno wyposażono w moduł fotowoltaiczny i akumulator. Działanie okna może zostać rozszerzone o dodatkowe funkcje, jak chociażby rozpoznawanie dnia i nocy, dzięki czemu możemy maksymalnie zautomatyzować działanie żaluzji.

Żaluzje wewnątrzokienne są nie tylko praktyczne, ale też świetnie prezentują się w nowoczesnej elewacji. Zwłaszcza w oknach aluminiowych i oknach drewniano-aluminiowych zlicowanych z murem (takich jak HV 350). Co prawda rozwiązanie to nie należy do tanich, jednak dzięki zautomatyzowaniu pracy żaluzji jesteśmy w stanie sporo oszczędzić na kosztach eksploatacji mieszkania. O ile okno z żaluzjami wewnątrzokiennymi będzie używane zgodnie z zaleceniami producenta, taka inwestycja po jakimś czasie na pewno się zwróci.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF