Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzje zewnętrzne - sterowane jednym przyciskiem

Kategorie: żaluzje   innowacje   dom inteligentny  
Zdjęcie Żaluzje zewnętrzne - sterowane jednym przyciskiem

Całkowicie scentralizowany układ żaluzji zewnętrznych to niewątpliwie wygodne i praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu da się w pełni kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła, a przy tym nie trzeba zasłaniać każdego okna osobno. Jakie największe zalety cechują sterowane centralne żaluzje zewnętrzne? jak wypadają one na tle innych dostępnych na rynku rozwiązań? Co wato wziąć pod uwagę przy ich zakupie? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Zalety żaluzji zewnętrznych

Wybierając rodzaj przesłony okiennej, mamy do wyboru żaluzje i rolety. Podstawowa przewaga żaluzji polega na tym, że zmieniając kąt nachylenia lameli względem siebie, można odciąć nadmiar światła słonecznego, nie zaciemniając przy tym całkowicie wnętrza. Istotne są też kwestie estetyczne – rolety zewnętrzne wyglądają nieco topornie i nie najlepiej komponują się z elewacją. Żaluzje zewnętrzne z kolei odwrotnie – niezależnie od kształtu lameli czy materiału, z którego zostały wykonane, z reguły świetnie pasują pod względem wizualnie, zwłaszcza do budynku o nowoczesnym designie.

Obszarem, w którym żaluzje zewnętrzne najmocniej przeważają nad wewnętrznymi, jest niewątpliwie ich zdolność do ograniczania nagrzewania się wnętrza w upalne dni. Przesłona zamontowana za szybą nie do końca się tu sprawdzi – szyba nagrzewa się mimo jej obecności, więc w pokoju robi się gorąco nawet wtedy, gdy go całkowicie zaciemnimy. Żaluzje zewnętrzne odbijają natomiast światło słoneczne przed szybą, skutecznie zapobiegając efektowi przegrzania pomieszczenia.

INT_Bildwelt_HS_DSC_6049_cmyk.jpg

Sterowanie elektroniczne i ręczne

Żaluzje zewnętrzne sterowane centralnie za pomocą panelu znajdującego się w ścianie lub ramie okiennej umożliwiają nie tylko przesłonięcie wszystkich okien w mieszkaniu jednocześnie, ale również stosowanie automatyki – nowoczesne systemy pozwalają np. na dopasowywanie kąta nachylenia lameli do pozycji słońca, dzięki czemu można znaleźć złoty środek pomiędzy komfortem lokatorów a energooszczędnością. Ma to niebagatelne znaczenie w budynkach energooszczędnych i pasywnych, gdzie redukcję kosztów eksploatacji osiąga się m.in. poprzez zmniejszenie zapotrzebowania pomieszczeń na sztuczne doświetlanie i dogrzewanie. Żaluzje zewnętrzne są co prawda droższe, ale jeśli ich działanie zostanie zautomatyzowane, inwestycja w nie może się zwrócić.

DSC_1205.jpg

Zanim zdecydujesz się na centralizację układu

Jeśli chcesz zainstalować centralnie sterowane żaluzje zewnętrzne, najlepiej będzie, gdy zostaną one uwzględnione już na etapie projektu. Nawet jeżeli system sterowania będzie zasilany za pomocą ogniw fotowoltaicznych, bez potrzeby dostarczania energii z zewnątrz, rozmieszczenie jego elementów będzie wymagało wkomponowania w ścianę lub ramę okienną złożonego mechanizmu i wielu metrów przewodów. Montaż na etapie wykańczania wnętrza nie stanowi więc problemu. Zupełnie inaczej jest, gdy chcesz założyć żaluzje zewnętrzne z centralnym sterowaniem w gotowej nieruchomości – wówczas konieczna może okazać się ingerencja w strukturę ściany, co jest nie tylko kłopotliwe, ale i drogie.

Wybierając scentralizowany system żaluzji zewnętrznych, warto oczywiście wziąć pod uwagę jego jakość. Mechanizm sterujący żaluzjami zewnętrznymi jest dość złożony, a to oznacza, że może ulegać awariom. System bezapelacyjnie powinien być objęty gwarancją, a jej warunki gwarancji nie powinny zawierać zbyt wielu wyłączeń odpowiedzialności. Żaluzje będą znajdować się na zewnątrz elewacji, dlatego warto zadbać o wybór solidnego modelu, aby nie uległy uszkodzeniu w wyniku silnego wiatru czy działania wilgoci.

Na rynku znajduje się wiele firm dostarczających i montujących całkowicie scentralizowane układy żaluzji zewnętrznych. Warto więc przed wybraniem konkretnej oferty porównać ją z innymi. Pamiętaj, że nie zawsze opłaca się wybierać najtańszą – lepiej skorzystać z usług przedsiębiorstwa, któremu można w pełni zaufać, nawet jeśli trzeba zapłacić więcej.

DSC_1336-2.jpg

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF