Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Charakterystyka antywłamaniowych okien pasywnych

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Charakterystyka antywłamaniowych okien pasywnych

Jeśli decydujemy się na budowę domu pasywnego, energooszczędnego czy nawet tradycyjnego, jedną z podstawowych kwestii jest sprawa bezpieczeństwa. Dom często pełni funkcję schronienia – to miejsce, w którym powinniśmy czuć się swobodnie, komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. Aby to uczucie nie było tylko ułudą, zadbaj o tę kwestę już przy projektowaniu budynku, zaopatrując się w okna antywłamaniowe.

Okna antywłamaniowe – dlaczego warto

Niestety nie wszyscy zwracają uwagę na kwestię bezpieczeństwa okien, skupiając się bardziej na ich poziomie izolacyjności. Grube ściany, alarmy, czujniki dymu, drzwi antywłamaniowe to sprawy, o których najczęściej się pamięta, ale o oknach bardzo często się jednak zapomina. Tymczasem stanowią one bardzo ważny element służący poprawie bezpieczeństwa całego domu.

Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, wybierając okna antywłamaniowe, są atesty i certyfikaty. Bez sprawdzenia tych elementów nie ma sensu nawet zaczynać zakupów. Dobre okna muszą posiadać odpowiednie świadectwo jakości – bez tego może okazać się, że z oknami antywłamaniowymi nie mają zbyt wiele wspólnego. Żeby dany model był w pełni skuteczny, wszystkie atesty i certyfikaty muszą potwierdzać jego jakość w odniesieniu do całości konstrukcji, a nie tylko wybranych jego części.

Wybierając okna antywłamaniowe, nie można zwracać uwagę tylko na szyby i ramy. Choć wydawać mogłoby się, że są to najważniejsze rzeczy, to jednak oprócz tego istnieje szereg innych spraw, które trzeba wziąć pod uwagę. Okucia, trzpienie, system ryglowania, zawiasy są równie istotne. Nie wystarczy jednak, że tylko wybrane elementy będą spełniały określone wymagania – właśnie dlatego, wybierając okna antywłamaniowe z certyfikatem, mamy pewność, że wszystkie elementy składają się razem na skuteczność i bezpieczeństwo.

bezpieczenstwo-drzwi-drewniane-do-domu-ktore-najlepsze.jpg

Okna pasywne

Wszystko to ma jeszcze większe znaczenie w przypadku okien pasywnych. Stosowane w budownictwie pasywnym duże przeszklenia stanowią nie tylko newralgiczny punkt w sprawie przenikania promieni słonecznych i strat ciepła, które mogą się zdarzać, gdy wybierzemy okna o nienajlepszym współczynniku oraz nieodpowiednim pakiecie szybowym, ale także stanowią bardzo ważny punkt w kwestii bezpieczeństwa.

W budownictwie pasywnym liczy się stosowanie dużych przeszkleń od strony południowej, aby jak najmocniej naświetlić wnętrze i dostarczyć domowi potrzebne ciepło. Oczywiście przy użyciu nieodpowiednich okien może się to wiązać z ryzykiem słabszego zabezpieczenia. Dlatego trzeba o te duże przeszklenia odpowiednio zadbać. Antywłamaniowe okna pasywne stanowią bardzo dobry system ochronny, zdecydowanie zwiększając bezpieczeństwo domu.

Z tych względów stosowanie okien antywłamaniowych w budownictwie pasywnym można uznać za jeszcze bardziej istotne niż w przypadku domów tradycyjnych. Chociaż oczywiście każdy, kto ma zamiar wybudować dom, powinien zastanowić się nad opisywanymi wyżej kwestiami związanymi z bezpieczeństwem okien.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF