Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi balkonowe przesuwne

Kategorie: okna   drzwi   innowacje   design  
Zdjęcie Drzwi balkonowe przesuwne

Balkon bądź taras to sposób na spędzenie kilku chwil na świezym powietrzu bez wychodzenia z domu. Dostępnych na rynku wiele wariantów drzwi balkonowych sprawia, że trudno wybrać właściwe. Każde z nich mają swoje wady i zalety. Podejmując decyzję o wyborze odpowiednich musimy jednak zastanowić się, co dla nas jest ważniejsze – duże przeszklenia charakteryzujące eleganckie, nowoczesne drzwi czy też skromna wersja tradycyjnych drzwi balkonowych?

Jakie drzwi balkonowe – przesuwne czy otwierane?

Producenci oferują drzwi balkonowe i tarasowe w wersji tradycyjnej, otwieranej do wewnątrz bądź na zewnątrz lub w nowoczesnej wersji – drzwi przesuwnych. Okna tarasowe przesuwne otwiera się wówczas wzdłuż ściany, za pomocą odpowiednich prowadnic. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, które pozwalają zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, tym samym dając nieograniczone możliwości aranżacji. Dodatkowo drzwi przesuwne pozwalają na stworzenie możliwości szybkiego połączenia wnętrza z tarasem lub balkonem. Dlatego takie rozwiązanie doskonale nadaje się do dużych balkonów. Decydując się na okna balkonowe przesuwne warto wybrać te o solidnej konstrukcji, które gwarantują bezpieczeństwo i odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Warto również postawić na solidną prowadnicę, która ułatwi otwieranie drzwi i stabilne okucia, które muszą utrzymać ciężką konstrukcję okna. Szeroki wybór wysokiej jakości okien balkonowych przesuwnych znajdą Państwo w ofercie austriackiego producenta Internorm zapewniającego najwyższą jakość i 10-letnią gwarancję.

rozwierno-uchylne drzwi balkonowe w szklanej ścianie.jpg

Drzwi balkonowe rozwierno-uchylne otwierane w tradycyjny sposób również dostępne w ofercie Internorm są dobrą opcją do mniejszych balkonów. W takim przypadku proponujemy innowacyjne rozwiązanie polegające na wbudowaniu drzwi w przeszkloną ścianę. Efektowny i nowoczesny wygląd takiego rozwiązania to tylko jedna z wielu zalet. Dzięki temu wpuścimy do domu najwięcej światła, a także ozdobimy wnętrze żywym widokiem dworu. Na zdjęciu widać Panoramę HX 300 z drewniano-aluminiowym oknem HF 310, które zostało zamontowane jako drzwi balkonowe. Wszystkie nasze okna drewniano-aluminiowe można w ten efektowny sposób zintegrować.

Zapytaj o wycenę

Jaka wysokość drzwi balkonowych? Jakie wymiary drzwi balkonowych?

Wielkość drzwi balkonowych powinna w głównej mierze być zależna od umiejscowienia wyjścia, w stosunku do kierunków świata. Ma to szczególne znaczenie w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych. Zdecydowanie się na duże przeszklenia po południowej stronie pozwala maksymalnie wykorzystać energię słoneczną. Północne ściany powinny zawierać jedynie skromne przejścia. Warto jeszcze dodać, że bez względu na rozmiar okien balkonowych, wszystkie okna Internorm zapewniają wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Decydując się na duże przeszklenia, nie muszą się Państwo martwić utratą energii cieplnej.

Wielkość przesuwnych drzwi balkonowych zależy również od stylu, w jakim urządzają Państwo mieszkanie. Duże drzwi balkonowe zdecydowanie pasują do nowoczesnych aranżacji. Wiele osób w nowoczesnym budownictwie, decyduje się na wykonanie przeszkleń całej ściany. Tego typu rozwiązanie pozwala zyskać niezwykłą przestrzeń, ale i piękne widoki, szczególnie doceniane w porze porannej i wieczornej. Za sprawą nowoczesnych technologii, stosowanych przez Internorm, nawet wielkie, 400-kilogramowe drzwi przesuwać się będą bez najmniejszego problemu, przy niewielkim nakładzie siły. Z kolei małe drzwi wkomponują się w tradycyjną przestrzeń i będą idealne w sytuacji, gdy mają pełnić jedynie funkcję przejścia na balkon bądź taras.

HS 330 drzwi balkonowne przesuwne od Internorm.jpg

Poznaj PCV-aluminiowe drzwi przesuwne KS 430!

Wielkość balkonowych i drzwi tarasowych jest niezwykle ważna, ale ważny jest także sam próg. Musi być on wygodny, ale też zapewniać odpowiednią izolację cieplną. Internorm oferuje drzwi balkonowe z niskim progiem, który nie będzie sprawiał problemów dzieciom czy osobom starszym.

Jeżeli szukamy wysokich drzwi balkonowych otwieranych w klasyczny sposób, tj. rozwierno-uchylnych, warto skorzystać z oferty Internorm. Niemalże wszystkie okna oferowane przez Internorm są dostępne w formie drzwi balkonowych. Wyróżnia nas wysokość oferowanych produktów – konstruujemy drzwi balkonowe otwierane klasycznie nawet do 2,8 m wysokości. To znacznie lepszy wynik niż osiąga konkurencja na polskim rynku. Tak wysokie drzwi balkonowe możliwe są dzięki naszej technologii I-tec Oszklenie, która sprawia, że nawet duża rama okienna nie wygina się, ale jest trzymana przez pakiet szybowy. Internorm nie umacnia ramy przy pomocy stali tak jak konkurencja, gdyż takie rozwiązanie obciąża dodatkowo ramę, a czasem powoduje nawet oderwanie się jej części – zapytaj konsultanta Internorm o szczegóły. Dodatkowo nasze drzwi balkonowe są bardzo bezpieczne – szczególnie polecamy KF 500 z technologią I-tec Ryglowanie, która polega na otwieraniu się klapek antywłamaniowych przy zamykaniu na całym obwodzie okna.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF