Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna dla alergików

Kategorie: okna   innowacje   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna dla alergików

Wybierając okna, często szukamy szczelnych rozwiązań, które zapewnią dobrą izolację termiczną. Okazuje się, że perfekcyjna szczelność może mieć również negatywne skutki, jeśli nie zadbamy o odpowiednią wentylację budynku. Może pojawić się zatęchłe powietrze, które ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Niestety, tradycyjne regularne otwieranie okien nie jest wystarczające, ponieważ nie działa ciągle, a dodatkowo obniża temperaturę w pomieszczeniu, zwłaszcza w sezonie zimowym.

Nowoczesna wentylacja

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które jeszcze dwadzieścia lat temu wywołałyby tylko uśmiech na twarzy. Firma Internorm opracowała wbudowany w okno system Wentylacji I-tec, który zapewnia całodobową wymianę powietrza. Osoby dbające o estetykę budynku z pewnością docenią, fakt, że okna Internorm z systemem I-tec Wentylacja praktycznie nie wpływają na wygląd domu – posiadają jedynie niewielkie wywietrzniki w ramie okiennej. Najważniejszą zaletą Wentylacji I-tec są niskie straty cieplne. Wymiennik ciepła znajdujący się w środku systemu ogrzewa nowe powietrze starym i tym samym pozwala odzyskać aż 93% ciepła. Warto również wspomnieć, że dzięki takiej nowoczesnej wentylacji do pomieszczeń nie dostaje się hałas z zewnątrz czy też woda podczas ulewnych deszczy, a Wentylacja I-tec ma wymienny filtr oczyszczający powietrze.

filtr do Wentylacji I-tec.jpg

Idealne rozwiązanie dla alergików

Jeśli otwieramy okna, to w zależności od sezonu do wnętrza dostają się pyłki lub kurz. Zdecydowanie nie jest to dobre dla osób cierpiących na alergię – uciążliwy katar czy też kaszel wpływa negatywnie na samopoczucie zarówno dorosłych jak i dzieci. Osoby zmagające się z alergią powinny rozważyć wyposażenie okien Internorm w Wentylację I-tec ze specjalnym filtrem, który zapewnia czystość powietrza. Takie rozwiązanie przyniesie ulgę szczególnie wiosną, kiedy jest najwięcej pyłków w powietrzu. Wiele z nas ma również alergię na pleśń i grzyb. Chcąc zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniu, producent wzbogacił system I-tec Wentylacja w czujnik wilgoci umożliwiający jej automatyczne obniżenie. Warto również dodać, że okna wyposażone w Wentylację I-tec dają możliwość kontrolowania działania systemu przy pomocy aplikacji na telefon lub opcjonalnie panelu wbudowanego w okno. Ogromną zaletą systemu I-tec Wentylacja jest możliwość bezproblemowej, całodobowej wymiany powietrza bez udziału mieszkańców.

Oczywiście system I-tec Wentylacja nie musi działać non stop – jeśli potrzebujemy, możemy go w każdej chwili wyłączyć. Ponadto system jest bardzo bezpieczny i odporny na awarie – wentylacja wyłącza się automatycznie w momencie, gdy wymiennikowi ciepła grozi zamarznięcie. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania nią za pomocą systemu I-tec SmartWindow bądź Loxone Smart Home. Wystarczy jedynie tablet, smartfon bądź komputer z zainstalowaną aplikacją. To duże udogodnienie, gdyż nawet nie będąc w domu mają Państwo możliwość włączenia albo wyłączenia wentylacji lub dopasowania jej do panujących warunków pogodowych.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF