Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna dla alergików

Kategorie: okna   innowacje   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Ocena 0
Zdjęcie Okna dla alergików

Wybierając okna, często szukamy szczelnych rozwiązań, które zapewnią dobrą izolację termiczną. Okazuje się, że perfekcyjna szczelność może mieć również negatywne skutki, jeśli nie zadbamy o odpowiednią wentylację budynku. Może pojawić się zatęchłe powietrze, które ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Niestety, tradycyjne regularne otwieranie okien nie jest wystarczające, ponieważ nie działa ciągle, a dodatkowo obniża temperaturę w pomieszczeniu, zwłaszcza w sezonie zimowym.

Nowoczesna wentylacja

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które jeszcze dwadzieścia lat temu wywołałyby tylko uśmiech na twarzy. Firma Internorm opracowała wbudowany w okno system Wentylacji I-tec, który zapewnia całodobową wymianę powietrza. Osoby dbające o estetykę budynku z pewnością docenią, fakt, że okna Internorm z systemem I-tec Wentylacja praktycznie nie wpływają na wygląd domu – posiadają jedynie niewielkie wywietrzniki w ramie okiennej. Najważniejszą zaletą Wentylacji I-tec są niskie straty cieplne. Wymiennik ciepła znajdujący się w środku systemu ogrzewa nowe powietrze starym i tym samym pozwala odzyskać aż 93% ciepła. Warto również wspomnieć, że dzięki takiej nowoczesnej wentylacji do pomieszczeń nie dostaje się hałas z zewnątrz czy też woda podczas ulewnych deszczy, a Wentylacja I-tec ma wymienny filtr oczyszczający powietrze.

filtr do Wentylacji I-tec.jpg

Idealne rozwiązanie dla alergików

Jeśli otwieramy okna, to w zależności od sezonu do wnętrza dostają się pyłki lub kurz. Zdecydowanie nie jest to dobre dla osób cierpiących na alergię – uciążliwy katar czy też kaszel wpływa negatywnie na samopoczucie zarówno dorosłych jak i dzieci. Osoby zmagające się z alergią powinny rozważyć wyposażenie okien Internorm w Wentylację I-tec ze specjalnym filtrem, który zapewnia czystość powietrza. Takie rozwiązanie przyniesie ulgę szczególnie wiosną, kiedy jest najwięcej pyłków w powietrzu. Wiele z nas ma również alergię na pleśń i grzyb. Chcąc zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniu, producent wzbogacił system I-tec Wentylacja w czujnik wilgoci umożliwiający jej automatyczne obniżenie. Warto również dodać, że okna wyposażone w Wentylację I-tec dają możliwość kontrolowania działania systemu przy pomocy aplikacji na telefon lub opcjonalnie panelu wbudowanego w okno. Ogromną zaletą systemu I-tec Wentylacja jest możliwość bezproblemowej, całodobowej wymiany powietrza bez udziału mieszkańców.

Oczywiście system I-tec Wentylacja nie musi działać non stop – jeśli potrzebujemy, możemy go w każdej chwili wyłączyć. Ponadto system jest bardzo bezpieczny i odporny na awarie – wentylacja wyłącza się automatycznie w momencie, gdy wymiennikowi ciepła grozi zamarznięcie. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania nią za pomocą systemu I-tec SmartWindow bądź Loxone Smart Home. Wystarczy jedynie tablet, smartfon bądź komputer z zainstalowaną aplikacją. To duże udogodnienie, gdyż nawet nie będąc w domu mają Państwo możliwość włączenia albo wyłączenia wentylacji lub dopasowania jej do panujących warunków pogodowych.

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF