Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna energooszczędne na Śląsku

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Okna energooszczędne na Śląsku

Zakup okien energooszczędnych nie jest łatwy. Okna oknom nierówne. Może się okazać, że okna które w nazwie mają hasło „energooszczędne” tak naprawdę nie spełniają odpowiednich wymagań izolacji termicznej. Czasem tego określenie okien energooszczędnymi jest po prostu chwytem marketingowym. W tym artykule przedstawimy czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych i pasywnych, które rzeczywiście charakteryzują się dobrą termoizolacyjnością?

Najważniejsze parametry

Podczas zakupu okien energooszczędnych należy zwrócić uwagę na niski współczynnik Uw, który informuje o ilości ciepła, przenikającej przez dane okno. Im współczynnik przenikalności cieplnej jest mniejszy, tym wydatki ponoszone na ogrzewanie powinny być mniejsze. Krótko mówiąc, im mniej tym lepiej. Stare okna współczynnik Uw mogą mieć nawet na poziomie 2,0. Obecne regulacje mówią jednak jasno, że w Polsce, dla nowopowstających budynków wartość ta nie może przekroczyć 1,3. Niestety, wskaźnik na takim poziomie nadal jest na zbyt wysokim poziomie, aby można było mówić o oknach energooszczędnych. Dzięki nowoczesnym technologiom, na rynku dostępne są okna o wskaźniku Uw ponad dwukrotnie lepszym niż wskazanym w przepisach prawnych, np. okno pasywne HV 350 o UW = 0,6 W/m2K. Jednak, aby okna były energooszczędne, wystarczy, aby ich współczynnik przenikania ciepła nie przekraczał 1 W/m2K.

energooszczędne drzwi przesuwne.jpg

Energooszczędne drzwi przesuwne – sprawdź!

Bardzo ważny jest odpowiedni profil okienny i jego izolacyjność cieplna, czyli tzw. parametr Uf (od angielskiego frame). Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dobrze izolowane oszklenie – tutaj pomoże nam parametr Ug (od angielskiego glass). Parametry Uf i Ug to dwie składowe parametru Uw. Na obniżenie tych parametrów wpływa zastosowanie szyby zespolonej i odpowiedniego typu ramki dystansowej. Okna energooszczędne powinny posiadać pakiet szybowy z co najmniej potrójnym oszkleniem. Taki standard spełniają wszystkie okna Internorm. Dodatkowo, oszklenia powinny być pokryte powłoką niskoemisyjną a przenikalność cieplna Ug powinna osiągać maksymalnie 0,7 W/m2K. Im niższy współczynnik Ug, tym lepiej. Zwróćmy także uwagę na ramkę dystansową – powinna być wykonana z tworzywa sztucznego lub stali szlachetnej.

okna skośne ważna jest marka i certyfikaty.jpg

Ważna jest marka i certyfikaty

Wysokiej jakości okna energooszczędne i pasywne posiadają odpowiednie certyfikaty i dokumentację potwierdzającą izolacyjność cieplną całego okna. Poza certyfikatami ważna jest również dobra opinia o firmie oferującej okna. Na Śląsku i w całej Polsce firma Internorm oferuje okna wysokiej jakości z 10-letnią gwarancją i 30-letnim zapewnieniem. Dzięki temu Klienci Internorm mogą być spokojni przez wiele lat użytkowania swoich okien. Co więcej, w przypadku zdecydowania się na współpracę z Internorm mogą Państwo liczyć na indywidualne podejście. Podczas wizyty w salonie doradcy przedstawią Państwu dostępne modele, ale możliwe jest również zamówienie nietypowego okna, na Państwa specjalne zamówienie, np. skośnego czy elipsoidalnego. Z pomocą Internorm wykonają Państwo energooszczędne przeszklenia nawet całych ścian, łącznie z narożnikami. Zyskają Państwo nie tylko imponujący efekt, ale też ciepłe okna wklejone w solidne profile.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF