Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna narożne w kuchni

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna narożne w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym każdy z nas z przyjemnością spędza czas. Niektórzy lubią gotować, inni delektują się smakami i aromatami, są też tacy, którym poranna kawa najlepiej smakuje przy blacie kuchennym. Warto zadbać o atrakcyjność tego miejsca. Dużym wyzwaniem jest wybór odpowiedniego okna do kuchni. Może narożne okna rozwiążą problem nowoczesnej i praktycznej aranżacji?

Więcej światła

W kuchni koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni dopływ światła. Bardzo często stosujemy dodatkowe oświetlenie podszafkowe. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić światła naturalnego. Przygotowywanie potraw wymaga nie tylko chęci i pasji, ale i odpowiednich warunków pracy. Duże blaty i dużo światła – tego potrzebuje szef kuchni.

okna narożne dodają lekkości elewacji.jpg

Okna narożne przede wszystkim bardzo dobrze doświetlają wnętrza, co przekłada się na komfort gotowania. Doskonale sprawdzają się w kuchni usytułowanej od wschodu, pozwalając na budzenie się razem ze wstającym słońcem przy porannej kawie. Polecamy je także do kuchni umieszczonych od północnej strony domu – to właśnie tam są one najbardziej potrzebne. Najmniej światła słonecznego wpada właśnie od północy, a przecież kuchnia powinna być najlepiej oświetlonym pomieszczeniem, dlatego tak ważne jest zastosowanie w niej okien narożnych i dużych przeszkleń.

Lekkość dla elewacji

Okna narożne w kuchni stanowią istotny element dekoracyjny elewacji budynku. Wpisują się idealnie w trendy nowoczesnej architektury i wzornictwa, których podstawą są duże przeszklenia i proste, przejrzyste formy. To powrót do modernizmu, odejście od ozdobnych detali na elewacji. Okna narożne porządkują elewację, nadają budynkom lekkości, odchudzając ich mury i przełamując schematy.

Otwarta na ogród kuchnia

Pozwól sobie na chwilę odprężenia przy wspaniałym widoku natury! W oczekiwaniu na piekące się ciasto nie ma nic przyjemniejszego niż stanąć w obliczu otaczającej nas z dwóch stron panoramy i podziwiać uroki krajobrazu za oknem. Okna narożne od podłogi do sufitu wpuszczą Twój ogród do kuchni i sprawią, że w lato zniknie granica między wnętrzem a roślinnością, a zimą będziesz podziwiać czystą biel świeżego śniegu tuż obok Ciebie, a jednak z ciepłego, przytulnego domu... Czy można sobie wyobrazić przyjemniejszą chwilę?

przeszklenie okno narożne narożnik całoszklany do kuchni Katowice.jpg

Okna narożne – zamów darmową wycenę!

Bezkompromisowa izolacyjność cieplna

Kiedy wybieramy okna narożne do kuchni, warto zacząć poszukiwania od sprawdzenia parametrów. Upewnijmy się, że przenikalność cieplna Uw wynosi poniżej 0,8 W/m2K, spełniając tym samym normy pasywności. To ważne w przypadku każdego rodzaju okien, jednak dla dużych okien narożnych jest to absolutnie bezwzględne. Dlaczego? Zauważmy, że przenikalność cieplna podawana jest na metr kwadratowy, to znaczy, że aby wiedzieć, ile energii termicznej przepuszcza okno w ciągu sekundy, należy Uw przemnożyć przez powierzchnię okna. Duże okna mają znacznie większą powierzchnię, dlatego nawet niewielka różnica we współczynniku Uw w skali całego okna okazuje się istotna.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF