Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wąski profil okna

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Wąski profil okna

Decydując się na zakup okien do nowego domu bądź wymianę starych, porównujemy najczęściej nie tylko ich walory estetyczne, ale również parametry. Ich ilość może przyprawić o ból głowy. Dla wielu najważniejsza jest jednak odpowiednia izolacja cieplna i dźwiękowa. Chcąc nabyć okna o dobrych parametrach w tym zakresie, należy zwrócić uwagę na profil okna. Dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na poziom ciepła? O tym w dzisiejszym artykule.

Profil okna – co należy o nim wiedzieć?

Profil okna to nic innego jak konstrukcja, która trzyma szybę. Profil składa się z ramy, ościeżnicy, listw przyszybowych czy też profili łączących. Można powiedzieć, że profil jest najważniejszym elementem okna – to on decyduje o właściwościach termoizolacyjnych, antywłamaniowych i estetycznych. Profile mogą różnić się między sobą rozwiązaniami konstrukcyjnymi, rodzajem wzmocnień, położeniem uszczelek czy możliwościami wentylacji i zacienienia i odwodnienia.

Grubość ścianki profilu

Zgodnie z obowiązującymi normami, profil okna PCV można przyporządkować do klasy. Klasy różnią się między sobą grubością widocznych oraz niewidocznych ścianek profilu. Do klasy A zaliczyć można profile okienne, których minimalna grubość ścianki widocznej jest większa bądź równa 2,8 mm a ścianki niewidocznej większa bądź równa 2,5 mm. Do klasy B można zaliczyć profile o minimalnej grubości widocznej ścianki większej niż 2,5 mm a niewidocznej 2 mm. Wartości profili do klasy C nie zostały określone – powinien je zadeklarować producent. Warto dodać, że odpowiednia klasa profilu okiennego wpływa na sztywność profilu okiennego i nośność zgrzewanych naroży kształtowników okiennych. Okna z klasy A są sztywniejsze i stabilniejsze niż te z klasy B bądź C. Wszystkie okna Internorm mają grubość ścianki 3 mm, dlatego został im przyznany certyfikat RAL-A. Internorm jest jednym z dwóch przedsiębiorstw w Europie odznaczonych tym certyfikatem.

W tym momencie należy zwrócić również uwagę, że profil okienny składa się z komór, które poprawiają właściwości cieplne okien. Najczęściej im większa ilość komór tym konieczność zastosowania szerszego profilu. Jednak są pewne wyjątki. W ofercie producenta okien Internorm znajdą Państwo okna 6-komorowe, które zapewniają jeszcze lepszą izolacyjność cieplną przy jednoczesnym zachowaniu wąskiego profilu okna – jedynie 71 mm. Zyskują Państwo nie tylko ciepłe, ale i estetycznie wyglądające okno.

kf 310 home pure wnętrze.jpg

Poznaj KF 310 - 6-komorowe okno o profilu 71 mm!

Zwróć uwagę na coś jeszcze

Wybór ciepłego okna nie może opierać się tylko na wyborze odpowiednich profili okiennych. Warto zwrócić uwagę na uszczelki, okucia, ramki dystansowe, ale też zestawy szyb. Najważniejszy jest współczynnik przenikalności cieplnej Uw całego okna, ale też poszczególnych elementów. Wybranie okna, w którym profil i szyba mają zrównoważony bilans cieplny sprawia, że nie powstają mostki termiczne. Okna Internorm z wąskim profilem idealnie sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Pamiętajmy także, że na odpowiednią izolacyjność cieplną okna wpływa także odpowiedni montaż. Decydując się na zakup okien od Internorm mogą Państwo liczyć na profesjonalny i tym samym starannie wykonany montaż, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie okien i pozwoli wygenerować oszczędności związane z ogrzewaniem domu.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF