Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Duże okna do salonu

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Duże okna do salonu

Mówimy nowoczesność, myślimy przestrzeń, wolność, minimalizm i prostota. W naszej wyobraźni maluje się obraz przestronnego salonu, w którym brakuje skomplikowanych, konwencjonalnych mebli, a standardowe ramy okienne zastępują zlicowane w jednej płaszczyźnie rozwiązania w stylu studio. Duże okna są dzisiaj coraz częściej wykorzystywane we wnętrzach przez architektów i projektantów. Z każdym kolejnym rokiem grono ich zwolenników się powiększa, szczególnie że nowoczesna technologia pozwala na tworzenie okien wielkoformatowych o niskim współczynniku przenikania ciepła. Czym kierować się przy wyborze dużych okien do salonu? Jakie aranżacje najlepiej pasują do tego typu rozwiązania?

Wielki format dla wielkiej sprawy

Okna muszą skutecznie chronić przed wymianą ciepła z otoczeniem i hałasami napływającymi z zewnątrz, cechować się wysoką odpornością na wpływ czynników atmosferycznych, a przy tym zdobić wnętrze mieszkania. Salon jest miejscem, w którym odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Jest pomieszczeniem reprezentatywnym i jednocześnie naszym prywatnym azylem. Duże okna otwierają jego przestrzeń na świat na zewnątrz – spokojną naturę albo tętniące życiem miasto. Przestronne okna optycznie powiększają wnętrze i tym samym lepiej je doświetlają.

Obawy przed niedostateczną izolacją cieplną są współcześnie bezpodstawne, szczególnie kiedy przeanalizujemy parametry okna przesuwnego drewniano-aluminiowego HS 330 od Internorm. Cechuje się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie zaledwie 0,67 W/m2K – to znacznie mniej niż maksymalna wartość dla okien pasywnych. Tak imponujące wyniki producentowi udało się uzyskać tylko dzięki 85-letniemu doświadczeniu w projektowaniu nowych rozwiązań okiennych i produkcji okien najwyższej jakości. Drzwi przesuwne HS 330 wyróżnia także aluminiowa nakładka od zewnętrznej strony chroniąca drewnianą ramę przed niekorzystnym wpływem wilgoci i promieniowania UV. Piękny drewniany profil od strony wewnętrznej może zostać wykonany z wielu rodzajów drewna, w tym dębu, jesionu, modrzewia bądź orzecha.

HS 330 wielkie drzwi przesuwne drewniano-aluminiowe inspiracja Internorm Katowice.jpg

Zainspiruj się!

Oto kilka praktycznych porad i gotowych pomysłów na duże okna do salonu:

 1. Elegancko urządzony salon z jasną skórzaną sofą i fotelami, a ścianami i meblami w kolorze écru – jasność i sterylność potęgują duże przeszklenia, które podsycają efekt modernistycznego wnętrza.
 2. W małej kawalerce w jasnych barwach z mocnym akcentem, jakim jest sofa w żywym kolorze, za którą roztacza się panorama miasta oprawiona w duże ramy okien.
 3. Białe ściany, a na podłodze i przy kominku drewno ocieplające sterylne wnętrze. Duże okna otwierają salon na zielony ogród, łącząc w ten sposób nowoczesny chłód z żywotnością natury.
 4. Salon urządzony w stylu rustykalnym, drewno obecne na ścianach, podłogach i w wyposażeniu. Nie mogło zabraknąć w nim ogromnego przeszklenia, które zaprasza naturę do środka.
 5. Geometryczne formy w kolorze czarnym i odcieniach szarości, oszczędności dekoracji i detali, wnętrze przeszklone dużymi oknami w ramach antracytowych doskonale harmonizujące z mocno nowoczesną stylizacją.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF