Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Pasywne okna przesuwne - inwestycja, która się zwraca

Kategorie: okna  
Zdjęcie Pasywne okna przesuwne - inwestycja, która się zwraca

Pasywne okna przesuwne to element charakterystyczny dla domów przyjaznych środowisku, energooszczędnych i pasywnych. Dzisiaj to rozwiązanie stosuje się bowiem nie tylko po to, żeby projekt wyglądał atrakcyjnie wizualnie, ale przede wszystkim z myślą o jak najniższym zapotrzebowaniu na energię. Dowiedz się, dlaczego okna pasywne są udaną inwestycją, która zwraca się po latach.

Nowoczesny design okien pasywnych

Pasywne okna przesuwne zwykle zajmują dużą część dobrze naświetlonej strony południowej domu. Dzięki temu już na etapie projektowania można sprawić, że przyszły dom będzie prezentował się naprawdę elegancko. Nie ma co ukrywać, każdy chce mieć nie tylko oszczędności i komfort mieszkania, ale także po prostu fajnie wyglądające cztery ściany.

Atrakcyjnie zaprojektowany dom o nowoczesnym wyglądzie ma jeszcze inną zaletę. Otóż walory estetyczne mogą skutecznie podnieść wartość domu. Dzięki temu inwestycja w wielkogabarytowe, przestrzenne okna okazuje się opłacalną decyzją. Poza tym zaprojektowany w ten sposób dom zyskuje więcej przestrzeni, którą można skutecznie wykorzystać. Tym samym otrzymujesz większą swobodę przy projektowaniu i aranżacji wnętrz.

Nowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie ciekawych, ułatwiających życie rozwiązań. Chociażby zastosowanie niskiego progu sprzyja wygodniejszemu korzystaniu z tego typu okien oraz poprawia ich wygląd. Funkcjonalność okien przesuwnych poprawia także zastosowanie prowadnic, dzięki którym, mimo dużych gabarytów okna, bardzo łatwo się je przesuwa.

pasywne okna przesuwne - inwestycja w oszczędności

Pasywne okna przesuwne - inwestycja w (energo)oszczędność

Pasywne okna przesuwne to dobra inwestycja w przyszłość, ponieważ cechują się one bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, na poziomie Uw niższym niż 0,8W/m2K. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy jest to współczynnik przenikania dla całego okna, czyli właśnie Uw, a nie na przykład tylko dla pakietu szybowego (Ug). Za sprawą niskiego współczynnika Uw pasywne okna przesuwne znacząco eliminują straty ciepła w pomieszczeniach oszklonych. W słoneczne dni absorbują więcej ciepła, a jednocześnie dzięki technologii pasywnej nie wytracają przez długi czas. Ponadto zastosowanie dużych okien przesuwnych likwiduje niepotrzebne mostki termiczne, które mogłyby się tworzyć na połączeniu ramy z szybą.

Wszystko to sprawia, że inwestycja w wielkogabarytowe okna przesuwne w przypadku budowy domu pasywnego jest świetną decyzją. Inwestycja taka zwraca się po kilku latach wraz z oszczędnościami, jakie zyskujemy dzięki zmniejszeniu wydatków na energię i ogrzewanie. Oczywiście czas, w którym zakup okien się zwróci uzależniony jest od wielu czynników, chociażby takich jak wielkość bryły domu, liczba okien, powierzchnia przeszklenia czy czas nasłonecznienia. Pewne jest natomiast to, że wraz z instalacją takich okien w każdym roku zyskujesz większy czy mniejsze oszczędności. Biorąc pod uwagę zwiększające się ceny związane z eksploatacją tradycyjnego domu, Twoje oszczędności będą wzrastać coraz szybciej.

 A może w czymś możemy pomóc ? 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i nadal masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji. 
Nasze biuro znajduje się w starej fabryce porcelany, przy ulicy Porcelanowej 23, 40-246 Katowice.
Bezpośredni kontakt do doradcy to +48 602 351 479
Jeżeli masz już gotowe zestawienie stolarki możesz przesłać zapytanie ofertowe bezpośrednio z formularza (TUTAJ).

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF