Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna drewniano-aluminiowe czy PCV?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna drewniano-aluminiowe czy PCV?

Okna drewniane mają długą tradycję, okna plastikowe są obecnie najpopularniejsze. Wybór tych odpowiednich wpływa nie tylko wygląd elewacji budynku i wnętrza pomieszczeń, ale też komfort termiczny i koszty eksploatacji ze szczególnym uwzględnieniem kosztów ogrzewania. Na przestrzeni ostatnich lat w stolarce okiennej zaszły duże zmiany, okna plastikowe nie przypominają już tych montowanych na przełomie wieku XX i XXI, a drewniane w niczym nie przypominają okien z czasów PRL-u.

Okna drewniane zostały uzupełnione o nakładkę aluminiową, dzięki czemu zwiększono ich ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych. Okna PCV połączono z nowym systemem oszklenia, osiągając tym samym współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,62 W/m2K, jak w przypadku modelu KF 410 od Internorm.

Okna PCV dla standardowych rozwiązań

tańszym rozwiązaniem niż okna drewniano-aluminiowe, jednak cechują się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi, co uczyniło je produktem cenionym przez współczesnych właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań. Plastikowe ramy są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają konserwacji. Są trwałe i tym samym zachowują swoją funkcjonalność przez długie lata użytkowania. Chcąc zabezpieczyć je przed żółknięciem, warto zdecydować się na okna PCV z nakładką aluminiową, które są mniej wrażliwe na działanie promieni słonecznych.

Okna plastikowe od wewnątrz występują już nie tylko w białym kolorze, ale także są uzupełniane o okleiny drewnopodobne doskonale naśladujące swoim wyglądem naturalny surowiec. W przeciwieństwie do drewna plastik nie absorbuje wilgoci, dlatego jest odporny na pogodę.

infografika okna drewniane a okna PCV.png

Okna drewniano-aluminiowe w nowoczesnej architekturze

 

okna drewniane do nowoczesnych wnętrz.jpgOkna drewniano-aluminiowe to połączenie cech dwóch materiałów – drewna i aluminium. Klasykę uzupełniono o nowoczesną nakładkę aluminiową od strony zewnętrznej, zmniejszając tym samym wrażliwość okien na wpływ czynników atmosferycznych. Drewno nie wykazuje dostatecznej odporności na wilgoć i promieniowanie ultrafioletowe. To czynniki przyśpieszające jego proces starzenia. Wiele osób nie chce jednak rezygnować z piękna drewna, które ociepla wnętrze. Okna drewniano-aluminiowe, takie jak nasz najnowszy model HF 510po stronie wewnętrznej wyglądają jak okna drewniane i podobnie do nich wykazują doskonałe właściwości izotermiczne – lepsze niż okna PCV. Od zewnątrz okna te zostały wzmocnione aluminiową nakładką. Wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi, są szczelne, chronią przed utratą ciepła i napływem chłodu do wnętrza budynku. W przeciwieństwie do okien wykonanych w całości z drewna przetrwają próbę czasu bez utraty swoich właściwości.

 

Okna drewniano-aluminiowe występują nie tylko w standardowych rozmiarach, ale też jako wielkoformatowe przeszklenia. Ze względu na swój nowoczesny charakter są często wybierane przez projektantów do budynków o modernistycznej prostocie.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF