Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna grafitowe – pomysły

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna grafitowe – pomysły

Grafitowe okna doskonale uzupełniają nowoczesne aranżacje. Są minimalistyczne, proste i eleganckie. Doskonale kontrastują z jasną elewacją, jak również z drewnianymi elementami dekoracji. Dodają eleganckiego charakteru konstrukcji domu, a także pomagają lepiej zarysować kontury, szczególnie w przestronnych wnętrzach. Zarówno okna grafitowe, jak i czarne znajdują zastosowanie przede wszystkim w budynkach i apartamentach w stylu studio. Kolor grafitowy może występować po obu stronach ramy, ale efektownym połączeniem jest również wykorzystanie go po stronie zewnętrznej w połączeniu z ciemnym drewnem od wewnątrz.

grafitowe okna Internorm Katowice.jpg

Detal, który zmienia wszystko

Wybierając okna, najczęściej zwracamy uwagę tylko na powierzchnię szklaną, wychodząc z założenia, że rama okienna nie powinna się rzucać w oczy, ponieważ pełni wyłącznie funkcję praktyczną. To błędne przekonanie sprawia, że 97% polskich domów wyposażonych jest w okna białe lub najprostsze okna drewniane. Tym bardziej zastosowanie grafitowej ramy okna pozwala przełamać schemat i nadać naszej aranżacji wyjątkowej estetyki. W przypadku zastosowania grafitowego koloru okien od wewnątrz warto rozważyć skomponowanie go z grafitowymi, beżowymi lub kremowymi meblami. Z kolei od strony elewacji grafit okien doskonale komponuje się z detalami w tym samym odcieniu, takimi jak rynny, ogrodzenie czy ścieżki wyłożone kostką grafitową.

Grafit po wewnętrznej stronie okna to bardzo dobry sposób na pozbycie się firan i zasłon. Odsłoń okno, które jest teraz żywym obrazem oprawionym w ciemną ramę. Aby uchronić się przed silnym słońcem, zamontuj rolety lub żaluzje elewacyjne albo specjalne okna zespolone.

Grafit i drewno we wnętrzach

Dla jednych abstrakcja, dla innych duet doskonały. Drewno to ciepło i urok natury, grafit to dominujący surowy pierwiastek. Połączenie ich tworzy zbalansowany wystrój wnętrza, które jest zarazem nowoczesne i przytulne. Okna grafitowe świetnie sprawdzą się także we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Skandynawska tradycja nakazuje, by pomieszczenia były jasne, utrzymane w kolorach: białym, écru, beżowym i jasnej szarości, a meble przede wszystkim drewniane, najlepiej również w jasnym odcieniu drewna. Pomimo, że w skandynawskich wnętrzach jest dużo drewna, to nie brakuje też odcieni szarości, dlatego grafit tak dobrze się w nich sprawdza.

ciekawy budynek okna grafitowe Internorm Katowice.jpg

Duże przeszklenia w grafitowym kolorze

Okna w dużym formacie doskonale doświetlają wnętrze, dlatego ciemne barwy nie zaburzają koncepcji jasnego i słonecznego pomieszczenia, a wręcz nadają mu kształt. Szczególnie polecamy szklane drzwi przesuwne KS 430, które pięknie wglądają w charakterze wyjścia na taras. Ich maksymalne wymiary to aż 6,5 m x 2,8 m. Wykonane są z PCV osłoniętego od zewnątrz solidną i odporną na promieniowanie słoneczne nakładką aluminiową, dzięki której okna nie zmieniają koloru przez dziesiątki lat. Z pomocą grafitowych drzwi przesuwnych powiększysz optycznie wnętrze i nadasz mu wyrazistości, szczególnie jeżeli postawiłeś na jasne i czyste kolory ścian, podłóg i mebli.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF