Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna o wysokiej izolacyjności akustycznej – okna dźwiękoszczelne

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna o wysokiej izolacyjności akustycznej – okna dźwiękoszczelne

Głośne rozmowy sąsiadów, jeżdżące samochody, bawiące się na placu zabaw dzieci – to dźwięki, które na co dzień nie przeszkadzają nam w drodze do pracy, ale czy chcielibyśmy ich słuchać także w zaciszu domowym? W domu oczekujemy ciszy i spokoju, komfortu i wygody, tymczasem w wielu przypadkach zbyt głośny dźwięk zaburza nam codzienny odpoczynek. W stolarce okiennej stosuje się coraz skuteczniejsze technologie, co pozwoliło stworzyć okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Jak niebezpieczny może okazać się hałas?

Bardzo. Przy ciągłej ekspozycji na nawet umiarkowanie głośne dźwięki narażamy nasz narząd słuchu na uszkodzenia. Poziom dźwięku mierzymy w decybelach, np. szept to tylko 20 dB, podczas gdy szczekanie psa to aż 4 razy więcej dB. Granicą bólu jest 130 decybeli, taki hałas generuje młot pneumatyczny. 

Minister Infrastruktury w jednym z rozporządzeń przekazał informację dotyczącą minimalnych warunków technicznych dla budynków. Na terenie zabudowanym poziom hałasu w dzień nie powinien przekraczać 60 dB, nocą 50 dB. Inaczej jest natomiast w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie w dzień dźwięk może osiągać maksymalnie 40 dB, natomiast  w nocy 30 dB.

Okna są tym elementem infrastruktury budynku, przez które nie tylko ucieka i napływa do środka temperatura, ale też dźwięk. Dlatego obok izolacyjności termicznej warto zwrócić uwagę na izolacyjność dźwiękową okien. O tym, czy będziemy mogli w ciszy odpoczywać we własnej sypialni lub spędzić miłe popołudnie z rodziną w salonie, poinformuje nas współczynnik izolacyjności akustycznej oznaczony symbolem Rw. W przeciwieństwie do przenikalności cieplnej Uw, która powinna być jak najniższa, współczynnik izolacyjności dźwiękowej Rw powinien być jak najwyższy.

Zobacz nasze okna dźwiękoszczelne:

Od czego zależy wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej?

Wyciszone okna to zazwyczaj zasługa systemu wielokomorowego, który wyposażony jest w 3 lub 4 szyby (pakiet 4-szybowy został zastosowany m.in. w oknie PCV z nakładką aluminiową KV 440). Analizując parametry techniczne, można dostrzec, że w takich systemach współczynnik izolacyjności akustycznej jest wyraźnie wyższy – w przypadku KV 440 wynosi on 44 dB, podczas gdy standardowe okna charakteryzują się izolacyjnością akustyczną na poziomie 30-35 dB. Różnica jest więc znacząca.

Aby okna przepuszczały mniej hałasu, warto jest zdecydować się na ciepły montaż. Technika ta gwarantuje najlepsze uszczelnienie systemu okiennego. Ponadto należy zwrócić uwagę na odpowiednie zespolenie szyb. Wiele firm najpierw zgrzewa pakiet szybowy, a dopiero potem wtłacza gaz przez otwór w ramce dystansowej. To złe rozwiązanie sprawia, że gaz ucieka w ciągu kilku lat i okna wygazują mniejszą izolacyjność. W Internorm pakiety szybowe wypełniane są od razu gazem – na etapie produkcji zgrzewa się je w komorze wypełnionej argonem. To dlatego okna Internorm odznaczają się 10-letnią gwarancją. Dodatkowo w Internorm stosuje się potrójne uszczelki i przylgowe skrzydła. To kolejne elementy okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Lubisz ciszę, spokój i cenisz sobie komfort w zaciszu własnego mieszkania? Przy wyborze okien zwróć uwagę nie tylko na współczynnik przenikania ciepła, ale też odpowiednie wyciszenie.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF