Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Projekt domu parterowego – jakie okna?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Projekt domu parterowego – jakie okna?

Dzisiaj okna to już nie tylko praktyczny element wyposażenia budynku, ale ozdoba elewacji i wnętrza. To dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany z uwzględnieniem infrastruktury i rodzaju budynku. W domach parterowych szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo, ponieważ dostęp do nich od strony zewnętrznej jest łatwiejszy niż na piętrze. To jednak nie jedyna cecha dobrych okien do domu parterowego.

Bezpieczne okna

Niezależnie od tego, w jakim budynku i na którym piętrze mieszkamy, wybieramy zawsze takie okna, które pozwolą nam czuć się bezpiecznie we własnym domu. Właściciele parterowych domów muszą jednak w sposób szczególny zwrócić uwagę na systemy zabezpieczeń przed włamaniem, jakie proponuje producent. Okucia w oknach antywłamaniowych powinny być całkowicie ukryte, na ich wyposażeniu najlepiej, kiedy znajdą się trzpienie grzybkowe, uniemożliwiające manipulację przy systemie otwierania.

W oknach Internorm stosuje się dodatkowo system Ryglowania I-tec. Zawiasy są niewidoczne z żadnej strony, a z czterech stron skrzydeł umieszczone zostały specjalne klapki, które przy ryglowaniu wciskane są bezpośrednio w ościeżnicę. Taki system występuje m.in. w oknach KF 500. Dodatkowym ich atutem jest łatwość pielęgnacji ze względu na brak wystających elementów. Klapki antywłamaniowe praktycznie uniemożliwiają wyważenie okna.

bezpieczny system ryglowania okna antywłamaniowego KF 500 - I-tec Ryglowanie.png

Okna ze skutecznym zabezpieczeniem antywłamaniowym posiadać powinny również pakiety szybowe laminowane folią PVB uniemożliwiające wybicie szyby. Szyba pokryta taką folią co prawda pęka przy zbiciu, ale nie rozpada się, ponieważ jest zatrzymana wewnątrz folii.

okna w dobrym kolorze.png

Okna w dobrym kolorze

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że okna muszą być szczelne i cechować się dobrą izolacyjnością termiczną i akustyczną. To warunki konieczne dla każdego budynku mieszkalnego. W blokach i apartamentowcach często jednak nie mamy wyboru koloru ramy. Kiedy się wprowadzamy, okna są już wstawione, zazwyczaj są uniwersalne, aby pasowały do każdego wystroju wnętrza. Projektując własny dom, możesz sobie pozwolić na mniej standardowe warianty kolorystyczne. Okna występują w bardzo szerokiej palecie barw, inny kolor mogą mieć po stronie zewnętrznej, inny od wewnątrz. Jasne naturalne kolory sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne, ciemne potęgują efekt modernistycznego stylu.

Zobacz paletę kolorów!

wielkie przeszklenia idealne do domu parterowego.jpg

Być może więcej szkła?

W domach parterowych występują często dodatkowe wyjścia na ogród, taras i balkon. Wykorzystaj je, aby otworzyć wnętrze domu na przestrzeń na zewnątrz, zyskując tym samym piękną dekorację salonu czy sypialni. Wielkoformatowe przeszklenia pozwalają wpuścić więcej światła, a dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła produkty takie jak HX 300 Panorama czy drzwi przesuwne HS 300 i KS 430 nadają się do domów pasywnych i zapewniają wysoki komfort termiczny.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF